Innowacja jest bliżej niż myślisz. 2026 Porsche Hypercar: Przyszłość zapowiada się elektrycznie

Krok po kroku

Minęło ponad dziewięć lat od czasu, gdy Porsche ujawniło produkcyjną wersję swojego najnowszego hipersamochodu, hybrydowego 918 Spyder napędzanego silnikiem V-8. Jego poprzednik, Carrera GT z silnikiem V-10, pojawił się całą dekadę wcześniej. Można by więc oczekiwać rychłego nadejścia kolejnego mega-wyczynu niemieckiej marki, ale wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat. Prezes firmy Oliver Blume powiedział, że istnieje wewnętrzne zainteresowanie takim projektem, ale nie pojawi się on co najmniej do 2025 roku, ponieważ Porsche nadal kieruje swoje zasoby na elektryfikację swojej głównej gamy modelowej.

Fani Porsche są podekscytowani

Entuzjaści motoryzacji lubią podziwiać i marzyć o (i jeździć, jeśli mają środki finansowe) najbardziej egzotycznych, najszybszych i najsilniejszych maszynach na Ziemi. A ponieważ Porsche konsekwentnie produkuje jedne z najlepiej jeżdżących samochodów na świecie, można liczyć na to, że kolejny hipersamochód zrobi ogromne wrażenie swoimi możliwościami, techniką i prezencją. W szerszej skali, elektryfikacja będzie bardziej wszechobecna w całej linii Porsche, gdy ten hipersamochód dojdzie do skutku, a my oczekujemy, że jego technologia zapewnia nowy poziom wydajności EV.

Jaki będzie napę w najnowszym Porshe?

Spodziewajcie się, że ten nienazwany jeszcze model będzie posiadał wyłącznie napęd elektryczny. W przeciwnym razie Stuttgart mógłby wyposażyć go w, powiedzmy, hybrydową, drogową wersję turbodoładowanego, 1,6-litrowego V-6, który opracował po cichu pod koniec poprzedniej dekady na potrzeby ewentualnego programu Formuły 1, który ostatecznie został odrzucony. Zamiast tego, prawie nic istotnego na temat tego samochodu nie zostało powiedziane publicznie, chociaż Porsche jest zobowiązane do korzystania z nowej generacji akumulatorów o wysokiej gęstości energii i ultraszybkim ładowaniu. Wiemy, że ta technologia jest w fazie rozwoju i nie jest jeszcze gotowa do wprowadzenia na rynek, nawet w limitowanej produkcji hipersamochodu.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne