Jakie oświetlenie samochodowe zamiast ledów?

Krok po kroku

Nowe samochody osobowe, zwłaszcza auta z wyższych półek cenowych, coraz częściej wyposażone są w reflektory uzupełnione ledami. W przypadku aut tańszych i starszych podstawową samochodowego oświetlenia wciąż pozostają klasyczne halogeny. Jednak i w tym przypadku wielu producentów szuka nowych rozwiązań, które pomogą poprawić jakość oświetlenia auta. Przykładem są żarówki Osram Cool Blue Intense H4, które przypominają wydajne światła LED.

Lampy halogenowe i ksenonowe

Podstawą oświetlenia samochodów są halogeny, czyli tradycyjne żarówki żarnikowe ze szklaną bańką i umieszczonym w jej wnętrzu włóknem wolframowym w osłonie gazowej z dodatkiem fluorków, nazywanych halogenami. Nowoczesną żarówką tego typu jest halogen Osram Cool Blue Intense H4. To tanie, sprawdzone i wydajne źródła światła, które z powodzeniem zastąpiły tradycyjne żarówki Edisona. Alternatywą są dla nich ksenony instalowane w droższych autach. To oświetlenie trwalsze i bardziej wydaje, ale dużo droższe od halogenów. Trzeba jednak pamiętać, że producenci samochodowego oświetlenia wciąż dążą do zwiększenia efektywności świetlnej tradycyjnych żarówek halogenowych, czego przykładem są żarówki firmy Osram H4 Cool Blue Intense Nextgen, które emitują bielsze i jaśniejsze światło o temperaturze 5000 kelwinów, zbliżone do światła emitowanego przez ledy.

Halogeny nowej generacji

W ofercie wielu producentów oświetlenia samochodowego znaleźć można zmodyfikowane wersje tradycyjnych żarówek halogenowych. To źródła światła charakteryzujące się większą wydajnością świetlną i trwałością. Wydajność jest w tym przypadku rozumiana jako jasność światła generowanego przez żarówkę określonej mocy. Dla przykładu halogeny Osram Cool Blue Intense H4 emitują nawet dwa razy więcej światła niż standardowe halogeny o takiej samej mocy, a dodatkowo jest to światło o jaśniejszej barwie, zbliżone do bieli. W sprzedaży znaleźć można również inne wersje nowoczesnych halogenów, w tym żarówki o zwiększonej trwałości, świecące 2-3 razy dłużej niż standardowe halogeny. Co warte podkreślenia, stosowanie markowych żarówek halogenowych o zwiększonej jasności świecenia, takich jak niektóre żarówki H4 Osram Cool Blue Intense lub Boost, jest w pełni legalne.

Jeśli nie masz możliwości stosowania nowoczesnych ledów, możesz sięgnąć po nową generację samochodowych żarówek halogenowych o zwiększonej jasności, bielszej barwie i większej trwałości. Możesz zamówić halogeny H4 Cool Blue Intense Osram lub inny rodzaj nowoczesnej żarówki halogenowej o wysokiej temperaturze barwy światła, emitującej światło w kolorze zbliżonym do białego.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne