Mieszkańcy L.A. grożą protestami przed zdjęciami do filmu “Szybcy i wściekli 10”

Krok po kroku

Obywatele Los Angeles są  zmęczeni wyścigami i przejmowaniem ulic przez samych. Martwią się, że kolejny film z serii “Szybcy i Wściekli” będzie zachęcał do kolejnych tego typu zachowań.

Kontrowersje wokół Szybkich i Wściekłych

Nie da się ukryć, że seria filmów Szybcy i Wściekli miała ogromny wpływ na współczesną kulturę samochodową. Do dziś ludzie budują wierne repliki kultowej pomarańczowej Toyoty Supry czy Mazdy RX-7 z pierwszego filmu. Dzięki nim Paul Walker osiągnął sławę i stał się częścią kultury motoryzacyjnej. Do tego stopnia, że aukcje samochodów, których był wcześniej właścicielem, zyskują szeroką uwagę. Jednak jedna z grup mieszkańców dzielnicy Angelino Heights uważa, że filmy są zbyt wpływowe i to z niewłaściwych powodów.

Mieszkańcy L.A są wściekli

Według raportu Variety, o którym donosi Road & Track, mieszkańcy tej dzielnicy są wściekli z powodu planów Universal Studios dotyczących kręcenia segmentów dziesiątego filmu Fast and Furious w tej okolicy. Znane punkty orientacyjne z pierwszego filmu, takie jak Bob’s Market i dom “Dominica Toretto” znajdują się w tej okolicy, co przyciąga fanów z całego świata, aby je odwiedzić. Brzmi dobrze, prawda? Cóż, najwyraźniej niektórzy fani robią coś więcej niż zrobienie kilku selfies z ikonicznymi lokalizacjami filmowymi. Mieszkańcy tego obszaru mówią, że od lat zawodnicy wyścigów ulicznych i nadgorliwi fani celowo jeżdżą do tych punktów orientacyjnych, aby ścigać się na ulicach. Jak można sobie wyobrazić, ta działalność jest dość denerwująca dla mieszkańców – oprócz tego, że jest niebezpieczna.

Następnej części Szybkich i Wściekłych nie będzie?

Grupa o nazwie “Streets Are For Everyone” wydała oświadczenie na Instagramie, w którym obiecuje protestować w miejscu, w którym Universal kręci sceny w okolicy. Grupa twierdzi, że Universal Studios musi “wziąć odpowiedzialność za swoją gloryfikację nielegalnych wyścigów ulicznych, przejęcia ulic i pokazów, które powodują spustoszenie i zabijają ludzi w całym mieście”. Grupa przytacza statystyki wydane przez policję, które mówią, że wyścigi uliczne wzrosły o 21% w ciągu ostatniego roku. Dodatkowo, wiele organów ścigania w południowej Kalifornii, w tym LAPD zorganizowało masowe rozprawienie się z ulicznymi przejęciami, w których skonfiskowano ponad 30 samochodów i dokonano ponad 40 aresztowań.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne