Nowe Infiniti EV chce rzucić wyzwanie Polestarowi 2 i Tesli Model 3!

Nowe Infiniti EV chce rzucić wyzwanie Polestarowi 2 i Tesli Model 3

Krok po kroku

Infiniti EV będzie to pierwszy w pełni elektryczny pojazd tej marki, którego celem jest pokonanie konkurencji w postaci Tesli Model 3 i Polestar 2. Ponadto, może to być najbardziej atrakcyjny samochód tej marki od lat.

W końcu jakiś powiew świeżości od Infiniti

Przejście na napęd elektryczny to nie tylko sposób na przyciągnięcie uwagi nabywców spragnionych pojazdów elektrycznych, to także pozycjonowanie marki jako myślącej przyszłościowo. Biorąc pod uwagę wiek produktów Infiniti innych niż nowy QX60, marka właśnie tego potrzebuje. Czterodrzwiowy fastback z detalami z konceptu Qs Inspiration mógłby przyciągnąć nabywców z dala od Tesli i Polestar.

Trzymamy kciuki za nowy model!

Podwyższona pozycja siedząca i proporcje konceptu są nietypowe poza kilkoma samochodami o charakterze crossovera, takimi jak Polestar 2. Pokładamy duże nadzieje w produkcie końcowym, biorąc pod uwagę dorobek Infiniti w zakresie atrakcyjnych pojazdów. Wprowadzi on erę, w której Infiniti twierdzi, że do 2023 roku większość jego samochodów będzie elektryczna lub hybrydowa.

Kilka ciekawostek Infiniti będzie oparte na tej samej platformie co nowy, nadchodzący Nissan – oba będą budowane w Canton, Mississippi. Zakład montażowy otrzymuje pół miliarda dolarów na modernizację, aby przygotować się do elektrycznej przyszłości. Co do samego elektrycznego Infiniti, spodziewamy się, że napęd na wszystkie koła będzie standardem w większości, jeśli nie we wszystkich modelach. Efektowna sygnatura świetlna Infiniti LED to element, który prawdopodobnie przetrwa od koncepcji do samochodu produkcyjnego, a przynajmniej jeden model powinien osiągnąć 485 km zasięgu według EPA. Przewidywana cena tego modelu to 50 000 dolarów, czyli około 235 890 złotych. Niemniej jednak do 2025 r. cena ta powinna być konkurencyjna w stosunku do Tesli Model 3 i Polestar 2.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne