BMW nie zwalnia tempa na rynku aut elektrycznych

Krok po kroku

Bawarski koncern motoryzacyjny postanowił z przytupem świętować jubileusz 50-lecia istnienia firmy BMW M GmbH. Przejawia się to w testach kolejnych rozwiązań, które mają zdominować przyszły rynek samochodów elektrycznych. Mowa w szczególności o innowacjach dotyczących sterowania napędem, jakie już niebawem mogą ujrzeć światło dzienne. Zainteresowani już teraz mogą podziwiać testy nowych samochodów koncepcyjnych.

Elektryczne samochody głosem przyszłości

BMW otwiera swój kolejny rozdział związany z szeroko pojętymi pojazdami elektrycznymi. Wydaje się, że jest to w głównej mierze podyktowane popytem oraz wymogami w związku z ochroną środowiska. Niemniej jednak, pojęcie elektromobilności już teraz zagościło w motoryzacyjnym słowniku na dobre i nic nie wskazuje na to, żeby szybko spadło z piedestału. Efektem sukcesu niemieckiego producenta na tym polu są m.in. w pełni elektryczne modele BMW i4 M50, czy BMW iX M60. Co więcej, w przyszłym roku do sprzedaży trafi przepiękna limuzyna BMW i7 M70.

Powróćmy jednak do tego, co jest obecnie najciekawsze. Otóż BMW postanowiło na dobre rozpocząć testy nad nowym pojazdem, który za sprawą osiągów ma być daleko przed konkurencją. Nad postępującymi pracami czuwa liczny zespół inżynierów, którzy na bieżąco monitorują projekt. Z założenia będzie to pojazd z napędem na cztery koła o nazwie M xDrive, zasilany przez cztery silniki elektryczne połączone ze zintegrowaną jednostką sterującą. Jak zapewniają producenci, takie rozwiązanie otwiera wiele możliwości w kwestiach momentu obrotowego oraz dynamiki jazdy.

Co więcej, jak wspomina prezes zarządu BMW, Franciscus van Meel, koncern nie zamierza oglądać się za siebie, tylko patrzyć w przyszłość. Efektem tego ma być rozpoczęcie przed końcem bieżącego roku produkcji BMW XM – pierwszego sportowego samochodu z napędem hybrydowym V8. Aspiracje są duże, bowiem wspomniany model ma wystąpić w wielu wyścigach samochodowych, m.in. w WEC w Le Mans, czy w amerykańskiej Daytonie. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne