Chcesz wiedzieć, co znajdziesz w salonach Lexusa? Sprawdź nowe, przełomowe modele z gamy RX

Krok po kroku

Wyniki sprzedażowe Lexusa to jeden z elementów, którymi może chwalić się producent. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że siłą napędową koncernu są SUV-y. 6 mln sprzedanych egzemplarzy odpowiadało za niemal połowę dotychczasowych przychodów japońskiego giganta. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Lexus RX, który został ogłoszony jako najlepiej sprzedający się model pośród szerokiego portfolio producenta. Mija kilka dni, a my dowiadujemy się kolejnych nowości. Tym razem nie na temat wyników finansowych, ale o tym, co już niebawem będziemy mogli ujrzeć w salonach. 

Wybór to najważniejsza rzecz 

Szybka, wirtualna podróż do Japonii zrobi dobrze każdemu. Inna kultura, strefa czasowa oraz swoiste podejście do pracy opierające się na perfekcjonizmie, do którego dąży się krok po kroku. Ostatni czynnik jest szczególnie istotny w odniesieniu do pojęcia sukcesu. Efektem starannych działań jest 5. generacja Lexusów RX, którą widzimy na horyzoncie. W związku z tym producent z każdym kolejnym dniem przekazuje nowe informacje na temat wspomnianych nowości. Z najświeższych zapowiedzi wiemy, że poza możliwością wyboru różnych wariantów kierowca otrzyma pakiet innowacji, które mają przyczynić się do jeszcze większego wzrostu sprzedaży. 

Lexus chwali się swoim 15-letnim doświadczeniem w technologiach hybrydowych. Szerokie obycie w temacie ma sprawić, że na rynek trafią całkowicie odmienione egzemplarze. Mowa o pierwszej w historii hybrydzie plug-in dla modelu RX oraz przełomowej hybrydzie z turbodoładowanym silnikiem, która ma zaspokoić fanów mocnych wrażeń. 

Lexus RX 500h

Odnosząc się do powyższego skupmy się na poszczególnych modelach. Pierwszy z nich, Lexus RX 500h to przełom w ofercie producenta. Klienci znajdą w nim 2,4-litrową, turbodoładowaną jednostkę benzynową, która wraz ze zintegrowanym przednim silnikiem elektrycznym i sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów ma generować aż 371 KM mocy i 550 Nm momentu obrotowego. Ten obszerny pojazd ma rozpędzać się od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,2 sekundy. Co więcej, kierowcy otrzymają w pakiecie napęd na cztery koła oparty o system DIRECT4, który w istotny sposób ma przyczynić się do oszczędności w spalaniu. Koncern twierdzi, że średnie zużycie paliwa nowego RX 500h wynosi 8l na 100 km. 

Lexus RX 450h+ 

Kolejna nowość to pierwsza hybryda typu plug-in w gamie RX-a. 450h+ ma być wyposażony w czterocylindrowy, 2,5-litrowy silnik benzynowy oraz akumulator o pojemności 18,1 kWh. Podobnie, jak w RX500h, tak i tutaj znajdziemy napęd na cztery koła. Różnica polega na technologii, jaka będzie wspierała tą funkcję. W przypadku Lexusa RX 450h+ mówimy o napędzie E-FOUR. Co jeszcze można powiedzieć o nowym modelu? Otóż to, że osiągami będzie przewyższał swojego poprzednika oznaczonego symbolem 450h. 309 KM ma zapewnić optymalną radość z jazdy, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy pozwoli na szybki start spod świateł. Co ciekawe, opisywany model ma być niesamowicie oszczędny dzięki zastosowanemu dodatkowemu napędowi elektrycznemu. Producent przewiduje, że RX 450h+ w cyklu WLTP osiągnie średnie spalanie na poziomie zaledwie 1,1l na 100 km! Nie bez znaczenia jest też niska emisja spalin poniżej 26g/km. 

Lexus RX 350h

Jak powiedzieliby Brytyjczycy last but not least is Lexus 350h. Czwarta generacja układu hybrydowego, większa wydajność i płynniejsza praca – tak w skrócie można opisać ten model. Wyposażony w 2,5-litrową jednostkę benzynową o mocy 250 KM oraz innowacyjną, bipolarną baterię niklowo-wodorową samochód osiągnie przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 7,9 sekundy. Co prawda jest to najsłabszy wynik spośród wszystkich opisywanych dzisiaj modeli, jednak nie należy go skreślać. Przyspieszenie to nie wszystko. Lexus RX 350h wykorzystuje te same podzespoły co RX 450h+. Oznacza to, że znajdziemy tu bardziej wydajną jednostkę PCU, inteligentny napęd na cztery koła w technologii E-FOUR oraz znaczną redukcję masy za sprawą zastosowanych akumulatorów. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne