Chcesz zaśpiewać z raperem will.i.am? Odwiedź Fashion Week w Berlinie, gdzie Mercedes gra główne skrzypce

Krok po kroku

Nie samą motoryzacją żyje człowiek. A może jednak? Abstrahując od tego z pewnością możemy stwierdzić, że wiele wydarzeń, przynajmniej z założenia, nie ma wielkiego związku z wystawami najnowszych modeli pojazdów, czy kolekcji klasyków. Pomimo to, koncerny samochodowe starają się zaistnieć na każdym polu i zaznaczyć swoją nutkę obecności. Mowa o Fashion Week, na którym spotkamy się z akcentami Mercedesa. 

Nowoczesne kraje inspirowane prędkością 

Tegoroczny tydzień mody otwiera Mercedes-Benz. To nie pomyłka. Producent postanowił zadbać o jeszcze większą świadomość klientów o istnieniu marki. Tym razem za sprawą kolekcji ubrań ACCO1, stworzoną w oparciu o materiały z recyklingu. Niemiecki gigant wziął sobie do serca dbałość o środowisko. Po zapowiedzi o wytwarzaniu elementów plastikowych ze zużytych opon dziś możemy podziwiać kreacje wyprodukowane z surowców, które dostały drugie życie. 

Fashion Week odbędzie się w Berlinie i skupi w głównej mierze na dwóch projektach, które łączą modę z innowacyjnym podejściem do motoryzacji. Wizjonerska kolekcja, za którą odpowiada studio Acte TM, składa się z 28 pozycji. Znajdziemy w niej m.in. T-shirty, bluzy z kapturem, kurtki, płaszcze oraz torby. Jak zapowiadają twórcy, całość została zaprojektowana w sposób pozwalający tworzyć różnorodne stylizacje. Produkcja odzieży będzie odbywać się w Berlinie przy współpracy z polskim studio Kasi Kucharskiej. 

Co ciekawe, na wydarzeniu obecny będzie światowej sławy raper will.i.am, współzałożyciel zespołu Black Eyed Peas, który nie dość, że otworzy Mercedes-Benz Creator’s Night, to dodatkowo zaprezentuje swoją kolekcję odzieży o nazwie BEAR WITNESS. Muzyk skupi się również na jedynym w swoim rodzaju projekcie 4-drzwiowego coupé Mercedesa AMG GT, którego celem jest ułatwienie dostępu do nauki przedmiotów ścisłych uczniom z defaworyzowanych środowisk społecznych.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne