Czasy, kiedy maluch nie chciał odpalić dawno minęły. Sprawdź, dlaczego nowy Fiat 500 zmienia rzeczywistość

Nowy fiat 500

Krok po kroku

Tato, patrz! Maluch! Jeszcze kilka lat temu dość często byliśmy świadkami tych słów, które dzieci kierowały w stronę ojców. Poczciwe Fiaty 126p były ikoną motoryzacji w Polsce. I choć tego miana nie zyskały za sprawą swojej niezawodności, czy wszechobecnej przestrzeni wewnątrz, a prędzej z racji braku innych alternatyw, to dziś niemal każdy dorosły zna popularnego kaszlaka. Czas nie okazał się jednak dla niego łaskawy. Ostatnie maluchy zjechały z linii produkcyjnej na początku obecnego tysiąclecia i wydaje się, że poza pasjonatami motoryzacji nikt nie będzie za nimi tęsknił. Niemniej jednak zachowane dzisiaj egzemplarze to w większości kolekcjonerskie rarytasy. No dobrze, ale co to ma wspólnego z obecną motoryzacją? Otóż przykład malucha jest świetny do tego, aby zagłębić się w pojęcie postępu motoryzacji i przemiany, jaka zaszła we włoskiej marce. Nadal pozostaniemy przy kompaktowych, miejskich samochodach, jednak tym razem odniesiemy się do Fiata 500.

Najlepszy mały samochód elektryczny 

Różnorodne konkursy i wystawy motoryzacyjne to idealna okazja do tego, aby przez następne kilka miesięcy chwalić się swoim sukcesem – o ile oczywiście taki się odniesie. Jak widać, Fiat miał taką sposobność. Nowa 500-tka została drugi raz z rzędu najlepszym małym samochodem elektrycznym w konkursie “What Car?”.

Ta niepozorna konstrukcja wygrała nie tylko ze względu na osiągi. Pod uwagę wzięto również design oraz atrakcyjną cenę, za jaką można nabyć nowy egzemplarz. Co ciekawe, opisywany model w ciągu ostatnich dwóch lat został wybrany przez ponad 100 tys. klientów i zdobył 33 międzynarodowe nagrody w dziewięciu krajach, co czyni go najczęściej wyróżnianym modelem spod logo FIAT-a w historii. Jakby tego było mało, Fiat 500 jest w bieżącym roku (w okresie od stycznia do lipca) najczęściej sprzedawanym samochodem elektrycznym we Włoszech i Niemczech. Wysokie notowania osiąga też w innych krajach Starego Kontynentu. Biorąc Europę jako jeden rynek zbytu, 500-tka znajduje się na podium.

Pochwały i ekspansja na całego

Z nagrody niesamowicie dumny jest m.in Oliver Francois, dyrektor generalny marki FIAT. Podkreśla on, że przyznanie takiego wyróżnienia drugi rok z rzędu jest czymś wyjątkowym. Zdobycie tego tytułu nie jest łatwe pośród wszechobecnie wprowadzanych innowacji i nowych technologii. Co więcej, osoby zarządzające wydają się nie mieć skrupułów co do dalszego rozwoju i poszerzania grona klientów. Już dziś wiemy, że nowy Fiat 500 wyląduje niebawem w Stanach Zjednoczonych, kontynuując swoją globalną podróż poza Europą. Obecnie, poza granicami Starego Kontynentu, 500-tkę możemy znaleźć m.in. w Brazylii oraz Japonii. 

Odnosząc się jeszcze na koniec do samego rankingu What Car? nie sposób nie przytoczyć myśli jednego z redaktorów, który twierdzi, że Fiat 500 ucisza wszelkie wyobrażenia o małym, elektrycznym samochodzie miejskim. Świetnie radzi sobie w gąszczu uliczek w centrach miast oraz doskonale oddaje to, czego oczekuje się od nowoczesnego samochodu miejskiego. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne