Czy ta bestia może kłamać? Nowy Ford Ranger wyjeżdża zza rogu i patrzy z góry na konkurencję

Nowy Ford Ranger

Krok po kroku

Rozmiar ma znaczenie. To dwuznaczne stwierdzenie odnosi się do wielu aspektów w naszym życiu. Dzisiaj jednak głównym gościem będzie jednak jeden z zapowiedzianych modeli samochodu niemieckiego koncernu. Wielki, bezkompromisowy, spełniający wymagania nawet najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Taki jest nowy pick-up od Forda. Koncern ogłosił właśnie, że rozpoczęły się zapisy na nowego Rangera, a pierwsze egzemplarze mają być dostarczone do klientów już początkiem przyszłego roku. 

Nowoczesność, moc oraz piękny wygląd 

Nowy Ford Ranger to wszechstronny samochód o nietuzinkowej, odważnej stylistyce, łączący w sobie najnowsze technologie oraz niesamowite osiągi. Jak zapowiada producent, został on całkowicie przeprojektowany tak, aby dawać kierowcom maksimum satysfakcji z jazdy. Świadczyć ma o tym choćby potężna, 3-litrowa jednostka wysokoprężna V6, zmodernizowane podwozie oraz zawieszenie, powiększona przestrzeń ładunkowa i zaawansowane technologicznie wnętrze. 

W przypadku powyższej specyfikacji mowa głównie o wariancie Wildtrak premium, który cieszył się dużym zainteresowaniem, stanowiąc niemal 60 procent sprzedaży poprzedniej generacji. To skłoniło osoby zarządzające do wejścia na jeszcze wyższy poziom w kwestii podejścia do samochodów typu pick-up. Całkowicie nowy Ranger Wildtrak zapewni kierowcom niesamowity moment obrotowy na poziomie 600 Nm, 10-biegową, automatyczną skrzynię biegów oraz układ napędowy pozwalający na bezproblemowe holowanie pojazdów ważących nawet 3500 kg. 

Dla tych, którzy nieco mniej przejmują się szybkim przyspieszeniem, Ford przygotował alternatywę w postaci 2-litrowego silnika EcoBlue o mocy 170 KM współpracującego z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów oraz nieco mocniejszej, również dwulitrowej wersji współpracującej z 10-biegowym automatem. Takie konfiguracje będą dostępne zarówno w odniesieniu do Rangera Limited, jak i Wildtraka. 

Silnik to nie wszystko 

Poza oferowanymi wersjami silnikowymi niemiecki koncern przygotował zdecydowanie więcej, aby spełnić wymagania klientów. Znajdziemy w nim najnowsze technologie, które zapewnią niesamowite wrażenia z jazdy oraz jeszcze większe możliwości w terenie. Kierowcy będą mieli do wyboru sześć trybów jazdy, które ma wspierać innowacyjne podwozie zaprojektowane z myślą o jeszcze lepszych kątach natarcia, co będzie miało istotne znaczenie w jeździe przy ekstremalnych warunkach. 

Ponadto, będzie można skorzystać z wielu ciekawych opcji dzięki największemu w tej klasie, 12,4-calowemu wyświetlaczowi oraz systemowi informacyjno-rozrywkowemu Forda o nazwie SYNC 4A. Jakby tego było mało, właściciele będą mogli spojrzeć na zupełnie nowe, elektroniczne zegary, które zastąpią analogowe odpowiedniki. Ford Ranger będzie również wyposażony w wiele systemów dotyczących naszego bezpieczeństwa na drodze, takich jak Pre-Collision Assist, Reverse Brake Assist, czy Lane-Keeping System. 

Dodatkowo, znakomitym udogodnieniem będzie możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej FordPass, która pozwoli monitorować w czasie rzeczywistym informacje o alertach dotyczących stanu i kondycji pojazdu. A to nie wszystko. Miłośnicy biwaków przy pomocy wspomnianego rozwiązania będą mogli dodatkowo włączyć system oświetlania strefowego, które selektywnie oświetli obszar otaczający pick-upa. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne