Czy Twoje dane są bezpieczne? Renault przystępuje do nowego projektu zakładając nowe stowarzyszenie

Krok po kroku

Plakaty na ulicach, reklamy w telewizjach i zachęcające do kupna filmiki na portalach społecznościowych. To tylko niektóre z miejsc, gdzie jesteśmy ciągle zachęcani do korzystania z nowych, innowacyjnych produktów. Kolejne marki prześcigają się w swojej ofercie krzycząc do nas, że to właśnie z ich oferty powinniśmy skorzystać. Sytuacja ma się dokładnie tak samo w odniesieniu do rynku motoryzacji. Przesyt istniejącymi rozwiązaniami sprawia, że producenci muszą szukać alternatyw, które zachęcą kolejną grupę odbiorców do podjęcia finalnej decyzji na ich korzyść. Zdaje się, że silniki elektryczne, choć są stosunkową nowością, niedługo będą chlebem powszednim. Właśnie dlatego potrzebne jest coś więcej. W przypadku Renault jest to dołączenie do EON-X, projektu, który pewnie w tym momencie wielu osobom mówi tyle, co nic. 

Nowy pomysł Renault 

Grupa Renault została właśnie założycielem EON-X i jednocześnie stała się aktywnym członkiem platformy Apidae Tourisme. No dobrze, ale czym jest właściwie ten projekt? Otóż jest to kontynuacja europejskiej inicjatywy Gaia-X mającej na celu połączenie sektorów mobilności, transportu i turystyki poprzez promowanie obiegu danych. Ostatecznym celem jest utworzenie katalogu bezpiecznych danych, które będą zgodne z wytycznymi europejskiego prawa. Jak zauważa Renault takie działanie umożliwi dalszy rozwój w zakresie mobilności. 

W ramach EONA-X Grupa Renault będzie mogła udostępniać i otrzymywać dane w środowisku zaufania i kontroli danych. Nowe przypadki użycia będą testowane i rozwijane, jak i dzielone z innymi członkami – wiodącymi europejskimi graczami w dziedzinie mobilności. Francuski producent oraz członkowie stowarzyszenia będą w szczególności pracować nad mobilnością multimodalną.

Powyższe działania są dowodem na to, że grupa mocno stawia na innowacyjność i rozwijanie usług w zakresie mobilności. Co więcej, dzięki współpracy z europejskimi gigantami, takimi jak m.in. Mobilize, koncern skorzysta z wysokiej jakości danych w celu opracowywania nowych rozwiązań. Będzie to swego rodzaju budowa całkowicie odmienionej infrastruktury dla sektora motoryzacyjnego.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne