Debiut MG7 – konkurencja z Państwa Środka, czy pojazd marzeń dla Europejczyka?

Krok po kroku

Debiut MG7

Właśnie dowiedzieliśmy się, że swój debiut na rynku chińskim zaliczył model MG7. To pojazd, który wyszedł spod rąk producenta o lakonicznie brzmiącej nazwie MG. Nie zważajmy jednak na to. Nie wyróżniająca się z tłumu marka oferuje zdecydowanie więcej. Wspomniany MG-7 to czterodrzwiowy sedan o pięknej, agresywnej sylwetce stylizowanej na wzór najbardziej znanych europejskich marek. W oczy rzuca się linia dachu w stylu coupe, bezramkowe okna, czy nowoczesne reflektory LED. Patrząc na niego, śmiało możemy stwierdzić, że istnieje pewna analogia m.in. do Audi A5, czy Audi A7. 

Niecodziennie robi się natomiast w momencie, gdy popatrzymy na jego specyfikację techniczną. Chińczycy, jak widać, nie zamierzają do końca przejmować się dzisiejszą popularnością “elektryków”. MG7 został wyposażony w kilka wersji turbodoładowanych silników benzynowych z napędem na przednie koła. Najmocniejsza, 2-litrowa jednostka generuje moc 254 KM. W tej wersji spotkamy się również z dziewięciobiegową, automatyczną skrzynią biegów ZF oraz elektronicznie sterowanym zawieszeniem. Miłośnicy ekologii mogą co najwyżej patrzeć z utęsknieniem w przyszłość, kiedy to planowany jest debiut hybrydy typu plug-in z silnikiem ICE. Póki co to wielka niewiadoma. 

Wygląd MG7

Patrząc na zdjęcia pojazdu możemy zastanawiać się, czy pojazd będzie dostępny na rynku europejskim. Póki co niestety nie, jednak nigdy nie wiadomo, jakie są plany producentów. Dobrze skonstruowany model może podsycić zapędy mieszkańców Państwa Środka, co jednocześnie wpłynie na ekspansję. Póki co jest to dobra okazja dla zagorzałych miłośników motoryzacji, którzy mogą próbować swoich sił w imporcie.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne