Dzień dobry, przesyłka do odebrania. Nowy Mercedez-Benz SUSTAINEER zrobi to z troską o środowisko

Krok po kroku

Prędkość, wygoda jazdy, udogodnienia w postaci wyposażenia, które wyręczą nas w wielu czynnościach podczas podróży na wakacje to nie wszystkie czynniki, które powinniśmy brać pod uwagę. W codziennej rzeczywistości zderzamy się z czymś więcej, aniżeli komfortową pozycją za kierownicą. Nasze samochody osobowe, choć są jednymi z najpopularniejszych na ulicach, często nie dostarczą nam np. dużej ilości żywności, czy towaru wielkogabarytowego. Takie zadania spełniają popularne “dostawczaki” oraz ciągniki siodłowe (kolokwialnie mówiąc TIR-y). W związku z tym patrząc na całokształt motoryzacji, a tym bardziej skupiając się na szeroko pojętym transporcie, należy wziąć pod uwagę wiele innych, przydatnych funkcji. Do gry o bezpieczeństwo, komfort i redukcję emisji spalin wchodzi nowy Mercedes-Benz SUSTAINEER. 

Nowy, ulepszony format transportu

Samochody elektryczne mają przyczyniać się do redukcji spalin w naszym środowisku, jednocześnie przyczyniając się m.in. do poprawy jakości powietrza. I chociaż kontekst często jest wyrażany w odniesieniu do samochodów osobowych, to jak możemy zauważyć nie jest to jedyna propozycja. Niemiecki koncern zauważa, że jego nowy Mercedes-Benz SUSTAINEER w istotny sposób przyczyni się dla zdrowia naszej planety. 

Producent w wyraźnym tonie mówi o zrównoważonym rozwoju miejskim w kontekście samochodów dostawczych. Odpowiedzią na to ma być nowy, całkowicie elektryczny van oparty na bazie Mercedesa-Benz eSprinter. Koncern zapowiada, że użytkownicy będą mogli liczyć na wiele innowacyjnych rozwiązań – nie tylko w kwestii poprawy jakości powietrza, ale i w odniesieniu do bezpieczeństwa. Przede wszystkim mowa o aplikacji Driver Coaching App, tzw. fotelu mobilizacyjnym, czy systemie ogrzewania krótkiego zasięgu. Ponadto, znajdziemy tu wiele sprawdzonych funkcji znanych z poprzedników, takich jak panel słoneczny na dachu, czy materiały pochodzące z recyklingu. Co więcej, elementy zastosowane w nowym rozwiązaniu mają być przystosowane do produkcji seryjnej, co oznacza, że będzie możliwe wykorzystanie ich w kolejnych generacjach. Wspomnianą, ulepszoną technologię, Mercedes zaprezentował na trwających właśnie targach SHIFT Mobility w Berlinie. Zainteresowani, którzy nie zdążyli na to wydarzenie będą mieli jeszcze jedną szansę, bowiem wspomniana produkcja zagości również na Future Mobility Summit, wydarzeniu, które odbędzie się w dniach od 7 do 8 września bieżącego roku. Również w stolicy Niemiec.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne