Interesuje Cię praca zdalna? Pomyśl o Audi, które wprowadza szereg rozwiązań

Krok po kroku

Funkcjonowanie na rynku sprowadza się w głównej mierze do konkurowania z ofertą innych przedsiębiorstw oraz przedstawiania rozwiązań, które spełnią oczekiwania konsumentów. Te kwestie są niezwykle istotne w odniesieniu do branży motoryzacyjnej. Dzisiejsze trendy wręcz wywierają na koncernach konieczność dostosowywania się do innowacyjnych rozwiązań. Mowa w szczególności o szeroko pojętej elektryfikacji, która nabiera przyspieszenia niczym najnowsze Bugatti. Efektem tego są coraz to nowsze informacje, które przekazują nam przedstawiciele poszczególnych marek. Warto zauważyć, że zmiany dokonywane są również na szczeblu pracowników. Dobrze, że w tym wszystkim nie zapomniano o tych, którzy stanowią o sile działania.

Nie zatrzymuj się 

Niemiecki koncern Audi konsekwentnie realizuje swoje cele nie tylko w odniesieniu do najnowszych modeli samochodów. Już teraz, m.in. za sprawą współpracy z nową firmą, producent zapewnia, że przenosi pracę hybrydową na wyższy poziom. Oznacza to, że napędza on nie tylko najnowsze silniki elektryczne, ale też przyszły świat pracy. W związku z podjętymi decyzjami już od 1 października 2022 roku w zakładach w Ingolstadt i Neckarsulm wejdzie w życie umowa pod nazwą “Hybrid Working”, która przewiduje jeszcze większą elastyczność dla pracowników, którzy będą mogli swobodnie wybierać swoje miejsce w pracy bez konieczności obecności w biurze. Takie działanie kosztowało Audi m.in. konieczność przeprojektowania przestrzeni biurowej oraz dodatkowe, finansowe wspieranie pracowników. 

Dzięki wypracowanym rozwiązaniom zatrudnieni będą mogli indywidualnie ustalać z przełożonymi dni, w których będą pracować zdalnie oraz te, w których ich obecność w biurze będzie wymagana. Zasady nie określają żadnych sztywnych wymagań. Daje to jeszcze większą swobodę w znalezieniu modelu pracy, który pasuje do ich własnego życia i pozwala pracować w sposób samodzielny i elastyczny. Co ciekawe, dla Niemców nie jest to zupełna nowość. Obecne zagadnienia są rozwinięciem obowiązującej od 2016 roku umowy zakładowej “Mobile Working”, która od tamtego czasu zbiera wiele pozytywnych opinii. 

Przewodniczący Generalnej Rady Zakładowej Peter Mosch i jego zastępca Rainer Schirmer podkreślają, że praca hybrydowa będzie stanowić swego rodzaju nowy standard w świecie Audi. Pod uwagę brane są oczywiście różne czynniki, w tym te, gdy ktoś nie ma odpowiednich warunków, aby pracować zdalnie. Zarządzający wspólnie z firmą pracują m.in. nad nowymi koncepcjami pomieszczeń tak, aby jeszcze bardziej poprawić warunki pracy w zakładach.

Analizując to zagadnienie można finalnie stwierdzić, że póki co zostanie ono wprowadzone tylko w wybranych lokalizacjach. Zapewne, jeżeli okaże się, że funkcjonuje ono bez zarzutów, wówczas możemy spodziewać się rozszerzenia pomysłu na inne placówki. Niemniej jednak, pozytywną zmianę odczują zapewne wyłącznie pracownicy biurowi.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne