Mały, a cieszy. Citroen My Ami Tonic to kolorowy, szczęśliwy miejski samochód

Citroen My AMI Tonic

Krok po kroku

Francja to kraj, który w dużej mierze wyznacza trendy mody. Nie tylko te dotyczące codziennych stylizacji, ale też związane z motoryzacją. Szczególnie ciekawie prezentują się odważne projekty, które choć nie trafiają w gusta wszystkich, to potrafią wzbudzić zainteresowanie. Analizując dzisiejszy rynek samochodów kompaktowych trudno jest wybrać swojego jednego faworyta, który nie miałby konkurencji. Przykładem jest chociażby Fiat 500, który ostatnio odtrąbił sprzedażowy sukces. Poza nim możemy zachwycać się też innymi modelami pochodzącymi z przeróżnych zakątków świata. Odpowiedzią na szeroką ofertę ma być nowy pomysł Citroena. 

Czy sprzedaż modelu będzie tak kolorowa jak jego nadwozie? 

Citroen My Ami Tonic, bo tak brzmi nazwa nowego modelu pochodzącego od paryskiego koncernu, to samochód, który zaskakuje swoimi rozwiązaniami. Przede wszystkim w oczy rzuca się kolor. Połączenie cytrynowej żółci i stonowanego khaki wyróżnia tego malucha z tłumu. My Ami Tonic dodatkowo przyciąga wzrok pozostałymi elementami graficznymi, które nadają mu indywidualnego charakteru. Co ciekawe, producent zapewnia też o szerokiej możliwości personalizacji, która ma sprawić, że klient poczuje się trochę jak na placu zabaw. To właśnie m.in. z tego słynął i nadal ma słynąć opisywany model. 

Ten niewielki samochód to prawdziwy fenomen. Świetnie sprawdzi się podczas codziennych, lokalnych podróży, a jego gabaryty jeszcze bardziej podkreślają znaczenie mobilności. Co więcej, w porównaniu do poprzedniej generacji przeszedł wiele zmian w wyglądzie zewnętrznym. Otrzymał m.in. nowe ramki reflektorów, które przywołują wspomnienia z udanych wakacji przypominając wyglądem okulary przeciwsłoneczne. Poza tym, zmodernizowane zostały również zderzaki, nadkola oraz belki dachowe. Wsiadając do niego zauważymy, że wnętrze My Ami Tonic zawiera funkcjonalne akcesoria w postaci uchwytu na smartfon, siatki na drzwiach, haczyka na torbę oraz klucza Dat@mi pozwalającego na bezproblemowe połączenie naszego telefonu z oprogramowaniem pojazdu. 

Czy My Ami Tonic będzie można kupić w Polsce? 

Niewątpliwie możemy obecnie zastanawiać się, czy prezentowany model trafi do sprzedaży w Polsce. Otóż dla wszystkich, którzy zamierzają ustawić się w kolejce do salonów Citroena mamy niestety złe wieści. My Ami Tonic będzie sprzedawany tylko i wyłącznie w krajach takich jak: Francja, Włochy, Portugalia, Belgia, Wielka Brytania, Grecja, Maroko oraz Turcja. Niemniej jednak patrząc na to, że jego cena będzie startować od niespełna 9 tys. euro, to jest to znakomita szansa na import. Część ze wspomnianych rynków jest szczególnie pożądana w przypadku samochodów używanych. Dlaczego więc nie skorzystać z oferty nowych, niedostępnych u nas modeli? 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne