Myślisz, że tylko najpopularniejsze marki notują rekordy? Sprawdź, co zrobiła Lancia

Krok po kroku

Niemal wszyscy właściciele samochodów i fani motoryzacji mają sentyment do jakiegoś producenta albo konkretnego modelu. Dla jednych obiektem westchnień jest ich pierwsze w życiu auto, dla innych sportowy potwór, który rusza spod świateł w zabójczym tempie, a dla jeszcze innych prestiżowy Bentley. Niezależnie od tego nasze wyobrażenia często nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wpływ na to ma wiele czynników. Niejednokrotnie nie możemy posiadać wymarzonego egzemplarza ze względu na niewystarczające środki finansowe czy brak możliwości zakupu ze względu na znikomą ilość modeli, które obecnie stanowią raczej perełkę dla kolekcjonerów. Ten drugi czynnik ma często odniesienie do naszego pierwszego w życiu samochodu, na widok którego przypominają nam się najlepsze wspomnienia. Brak możliwości nabycia konkretnego modelu sprawia, że wybieramy najlepszą alternatywę, jaka jest dostępna w zasięgu naszej ręki. Tylko kto w tym momencie pomyśli o Lancii? W Polsce chyba niewielu. Niemniej jednak nie wszyscy obywatele świata mają taki pogląd, co widać po sprzedaży modelu Ypsilon.

Ypsilon ze znakomitą sprzedażą

Lancia Ypsilon to mały samochód osobowy należący do segmentu B, produkowany już od 1985 roku. I choć ma już bogatą historię, to w naszym kraju wydaje się być gdzieś na marginesie. Niezauważony, niedoceniony, a może po prostu zbyt mało rozreklamowany? Niezależnie od tego, możemy zauważyć, że ten maluszek świetnie radzi sobie poza granicami Polski. Wydaje się, że szczególny sentyment mają do niego Włosi. Według najnowszych danych Ypsilon utrzymał się na pierwszym miejscu wśród samochodów w swojej klasie z udziałem w rynku na poziomie 19%, co oznacza wzrost o ponad 2 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. 

Dodatkowo, jak podaje producent, 27 421 nowo zarejestrowanych egzemplarzy od stycznia do sierpnia 2022 roku sprawia, że Lancia Ypsilon odpowiada za 3,2 proc. udział w rynku, co jest wzrostem o 0,1 pkt. proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Sukces zauważają również osoby na stanowiskach kierowniczych koncernu, którzy są zadowoleni z obecnej sytuacji sprzedażowej. Santo Ficili, jeden z menedżerów Stellantis zauważa, że duży wpływ na wyniki ma m.in. ponadczasowy charakter Ypsilona. Wydaje się, że Lancia nie zamierza się zatrzymywać i nadal planuje kontynuować trend wzrostowy. Czy jej się to uda?

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne