Nowy wymiar SUV-a od Mercedesa

Nowy wymiar od Mercedesa EQE SUV

Krok po kroku

Mercedes niemal od zawsze był kojarzony z prestiżem i niezawodnością. Ten niemiecki koncern z dnia na dzień stara się wprowadzać innowacyjne rozwiązania, poczynając od debiutanckiego modelu 35 PS, którego premiera miała miejsce w 1901 roku. Od momentu wyprodukowania pojazdu wyposażonego w 6-litrową jednostkę generującą 35 KM minęło już sporo czasu, jednak firma ze Stuttgartu nie zatrzymuje się ani na chwilę. Właśnie poznaliśmy nieco więcej szczegółów co do nowego, całkiem odmienionego SUV-a, który już niebawem trafi na rynek. 

Samochody typu SUV nie powiedziały jeszcze wszystkiego

Z pewnością każdy miłośnik motoryzacji zna modele GLA, GLC, czy GLS. Są to prestiżowe SUV-y o ponadczasowej sylwetce będące niejako symbolem koncernu. Niemniej jednak, projektanci i zarządcy nie zasypują gruszek w popiele, patrząc tylko i wyłącznie na dotychczasowe sukcesy. Już teraz możemy mówić o swego rodzaju przełomie w ofercie producenta. Mowa o Mercedesie EQE SUV, który ma być większym bratem swojego odpowiednika o nazwie EQE. Jego światowa premiera jest zapowiadana na 16 października 2022 roku, a już teraz Mercedes uchylił rąbka tajemnicy, dzięki czemu możemy poznać nieco więcej szczegółów na temat wnętrza pojazdu. 

EQE SUV ma być wygodnym, przestrzennym, pięcioosobowym samochodem zbudowanym na platformie elektrycznej pochodzącej w dużej mierze od Mercedesa EQ. Dotychczasowe zapowiedzi, że ma to być jeden z najbardziej przestronnych przedstawicieli w swojej klasie tylko wzmagają oczekiwania potencjalnych klientów. Co więcej, producent zapowiada, że kierowca wsiadając do tego modelu ujrzy przed swoimi oczami całkiem odmienione, zdigitalizowane wnętrze. Niesamowity efekt ma robić opcjonalny MBUX Hyperscreen, który wraz z całą deską rozdzielczą ma stanowić o panoramicznym efekcie wewnątrz auta. Ponadto będziemy mogli spotkać się z połączeniem klasycznego stylu z nowoczesnością. Ciepło drewna będzie łączyło się z chłodnym aluminium dając niesamowity efekt kontrastu. Dodatkowo, każdy użytkownik będzie miał do dyspozycji szerokie pole manewru podczas doboru kolorystyki. Uwadze nie może umknąć pięć skoordynowanych stylizacji kolorystycznych, które wraz ze specjalnie podświetlonym, laserowo wyciętym logo oraz wysokiej rozdzielczości ekranami będą tworzyć fantastyczną harmonię.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne