Od samego patrzenia na specyfikację wciśnie nas w fotel. Limitowane Lamborghini Countach LPI 800-4 już niebawem trafi do nabywców

Lamborghini Countach LPI 800-4

Krok po kroku

Kluczowe wydarzenia motoryzacyjne na całym świecie są znakomitą okazją na zaprezentowanie się wielkich koncernów. Dzięki nim producenci są w stanie przekazać najświeższe informacje dotyczące swoich planów przy jednoczesnym dotarciu do szerokiego grona odbiorców. Co więcej, jest to znakomita szansa dla miłośników motoryzacji na dalsze poszerzanie swojego hobby i bieżącą aktualizację wiedzy. Odbywający się obecnie w USA Monterey Car Week to jedna z tych imprez, która przyciąga tłumy osób. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych pomysłach, prototypach, czy pojazdach koncepcyjnych, które już niedługo trafią do sprzedaży. Od tych sztywnych zasad postanowiło wyłamać się Lamborghini. Patrzący z logo złoty byk postanowił, że tym razem trafi bezpośrednio do klientów, a nie tylko do ich oczekiwań. 

Dostawa nie może obejść się bez echa 

Myśląc o Lamborghini w naszej głowie pojawiają się różne projekcje. Luksus, prestiż, zwalająca z nóg cena, ale przede wszystkim szybkość i zadziorność. Każda z tych cech opisuje w prawidłowy sposób modele pochodzące od włoskiego producenta. Koncern skupia się nie tylko na prezentowaniu najnowszych technologii, ale też pracuje na swój wizerunek poprzez najwyższą dbałość o klienta. Dowodem tego jest niecodzienna dostawa dwóch egzemplarzy modelu Countach LPI 800-4. Pomysłodawcy zorganizują prywatną ceremonię przekazania wspomnianych pojazdów, które już niebawem przybędą do Stanów Zjednoczonych. Podczas tego honorowego wydarzenia nie zabraknie prezesa oraz dyrektora technicznego firmy Automobili Lamborghini. Nic dziwnego, bowiem spośród 112 wyprodukowanych egzemplarzy, te dwa konkretne są jedynymi w Ameryce Północnej mogącymi pochwalić się kolorami Luci Del Bosco i Bronzo Zante.

Naciśnięcie pedała gazu gwarantuje wgniecenie w fotel

Lamborghini Countach LPI 800-4 to nowoczesna hybryda pochodząca z limitowanej edycji producenta. Samochód, dzięki swojej specyfikacji technicznej zapewnia niesamowite osiągi. Pod maską znajdziemy silnik V12 z napędem na cztery koła oraz pomocniczą, elektryczną jednostkę. Całość ma generować nietuzinkową moc aż 814 KM. To wszystko ma przełożyć się na osiągi. Wspomniany model rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie 2,8 sekundy. Co więcej, producent deklaruje, że właściciel jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną 355 km/h w zaledwie 8,6 sekundy.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne