Pikachu, wybieram Cię! Czy współpraca MINI z Pokémon ma szansę przetrwać?

Współpraca MINI i Pokemon

Krok po kroku

1 kwietnia 1997 roku na antenie jednej z japońskich stacji telewizyjnych, TV Tokyo, zadebiutował serial anime pod nazwą Pokémon. Kieszonkowe potwory, jak brzmi dosłowne tłumaczenie na nasz język, podbiły wkrótce rynek światowy. Trzy lata później moda dotarła również do Polski, a niemal wszystkie dzieci rozpływały się nad przygodami głównych bohaterów. W tamtym okresie myślano, że boom na wspomnianą pozycję będzie tymczasowy, jak to z reguły bywa w przypadku takich animacji. Nic bardziej mylnego. Pokemony są jak wino. Im starsze, tym lepsze. Z pewnością zauważył to koncern BMW, który postanowił zrobić coś niecodziennego.

MINI i Pokemony 

Od 24 do 28 sierpnia będziemy świadkami wielkiego wydarzenia dla fanów gier z całego świata. W Kolonii, czwartym pod względem ludności w Niemczech mieście, odbędzie się wielkie show – targi gamescom. Na powierzchni 220 tysięcy metrów kwadratowych swoje stanowiska będzie miało ponad 1100 wystawców. Jeśli dodamy do tego miłośników gier z całego świata, to otrzymamy niemałą imprezę masową. No dobrze, ale co to ma wspólnego z motoryzacją? 

Na scenę wkracza MINI, czyli znany brytyjski koncern samochodowy należący do grupy BMW. Okazuje się, że został on głównym sponsorem tegorocznej imprezy oraz oficjalnym partnerem mobilnym. Dodając do tego nawiązaną współpracę z Pokemon otrzymujemy mieszankę wybuchową. MINI, poprzez wspomniane działania, chce dotrzeć do kolejnej grupy klientów – miłośników gier i seriali animowanych. Niemniej jednak, nie ogranicza się to tylko i wyłącznie do sygnowania imprezy swoim logo.

Nie sposób nie wspomnieć o koncepcji pojazdu MINI Concept Aceman, która charakteryzuje się niecodziennym, ale innowacyjnym podejściem do wyzwań. MINI poprzez kampanię reklamową “PLAY ON!” stara się umacniać swoją pozycję na rynku. Poza obecnością jako sponsor tytularny imprezy będzie również posiadać swoje stoiska, które mają zachęcać uczestników do naładowania własnych akumulatorów. Woda, popcorn i muzyka serwowana przez DJ-a mają w tym pomóc. To jednak nie wszystko. Obecni na gamescom będą mieli możliwość zapoznać się z eksluzywnym trybem samochodowym. Uczestnicy zobaczą jednego z głównych bohaterów bajki Pokemon, Pikachu, który w pewnym momencie wyjdzie z Poke Balla i przejmie sterowanie nad wyświetlaczem OLED w jednym z modeli MINI. Animacja po krótkim czasie rozciągnie się m.in na całą deskę rozdzielczą oraz przednie drzwi. Wspomniana postać dodatkowo wykona swój pokazowy atak błyskawicy znany wszystkim fanom japońskiej produkcji. Co więcej, MINI nie poprzestaje na tych działaniach. Projektanci postanowili pójść krok dalej i dodatkowo wyprodukować unikatową zabawkę MINI Art Toy. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne