Planujesz wycieczkę do lasu, a w pobliżu nie ma hoteli? Opel Zafira-e Life zadba o wszystko

Krok po kroku

Lata 90. XX wieku to okres, który przyniósł wiele ciekawych debiutów w motoryzacji. Wszystko za sprawą postępującej technologii oraz wzmożonych wymagań klientów. Ówczesne, zużyte modele, niejednokrotnie niepotrafiące rozpędzić się w zadowalającym czasie od 0 do 100 km/h, tylko zwiększały frustrację kierowców. Oczywiście, również wtedy mogliśmy znaleźć unikaty, jednak ich cena często przekraczała możliwości przeciętnego gospodarstwa domowego. Odpowiedzią na to były m.in. Toyota Yaris, Opel Astra, czy Zafira. Co więcej, wymienione modele pozostają w produkcji do dnia dzisiejszego. Oczywiście, nie w pierwotnej formie, ale w postaci kolejnych, ulepszonych wersji. Szczególnie ciekawa jest nowa Zafira, której prototyp ukaże się na Caravan Salon – największym na świecie targu samochodów i przyczep kempingowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26.08-04.09.2022r. w niemieckim Düsseldorf.

Ekologiczna, zeroemisyjna Zafira 

Opel Zafira-e Life, bo tak brzmi pełna nazwa prezentowanego modelu, to idealny samochód dla uwielbiającej długie podróże rodziny. Już dziś wiemy, że auto będzie oferowało nie tylko wysoki komfort podróży. Szczególnie zadowoleni będą miłośnicy weekendowych kempingów. Pojazd zostanie wyposażony w sprzęt AGD oraz miejsce do spania dla czterech osób. 

Co więcej, ten turystyczny van będzie w pełni elektryczny. Zastosowane w nim akumulatory o pojemności 75 kWh mają zapewnić zasięg do 322 kilometrów. Ponadto, kierowcy nie zaznają wielkich utrudnień podczas ładowania. Zafira e-Life będzie wyposażona w funkcję szybkiego ładowania, co pozwoli na osiągnięcie 80% w czasie 48 minut. Aby uniknąć niechcianego rozładowywania baterii np. podczas postoju, samochód zostanie dodatkowo wyposażony w pomocniczy akumulator o pojemności 95 Ah, który zajmie się oświetleniem, poprawnym działaniem lodówki, czy naładowaniem naszych urządzeń mobilnych. 

Poza tym, wewnątrz pojazdu znajdziemy obracane o 180 stopni fotele, kuchenkę gazową, pełne umeblowanie oraz pojemniki na wodę i ścieki. Producenci nie zapomnieli również o tym, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwie. Prezentowany Opel ma posiadać wszystkie najnowsze funkcjonalności znane z pozostałych modeli. Mowa o alarmie kolizji czołowej, asystencie hamowania, tempomacie, asystencie pasa ruchu oraz rozpoznawaniu znaków drogowych. 

Elektryczna Zafira pojawi się na rynku już w 2023 roku i dołączy do obecnie oferowanych modeli z silnikiem Diesla. To sprawia, że Opel stawia kolejny krok na drodze do elektryfikacji.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne