Spokojnie, prąd Cię nie kopnie. BMW jeszcze bardziej ułatwi ładowanie pojazdów

Krok po kroku

Ostatnimi czasy dość głośny jest temat szeroko pojętego ładowania samochodów. Wątek wśród koncernów motoryzacyjnych nabiera tempa z dnia na dzień. Producenci, poza produkcją samochodów elektrycznych, chcą jak najbardziej ułatwić klientom korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Ważne jest nie tylko to, żeby zapewnić odpowiednią ilość stacji ładowania, ale też ułatwić do maksimum sam proces płatności czy wszelkiego rodzaju formalności związanych z uzupełnianiem rozładowanych baterii. BMW Group wprowadza funkcję Plug & Charge i jako pierwszy producent integruje w samochodzie wiele opcji na ładowanie.

Rozwiązanie szyte na miarę 

Nowe rozwiązane od BMW łączy ze sobą wygodę użytkowania oraz niesamowitą elastyczność. Dzięki pionierskim innowacjom w dziedzinie cyfrowych funkcji producent po raz kolejny pomaga uczynić mobilność elektryczną wygodniejszą i atrakcyjniejszą. Mowa o Plug & Charge, który będzie dostępny w pierwszych modelach już od połowy przyszłego roku. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu kierowcy będą mogli ładować swoje samochody w publicznych punktach ładowania bez konieczności korzystania z karty ładującej czy aplikacji. Uwierzytelnianie będzie odbywało się automatycznie, poprzez wymianę danych między pojazdem a stacją ładowania. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać m.in. z usług świadczonych przez Digital Charging Solutions GmbH oraz stacji ładowania IONITY. 

Co więcej, BMW jest pierwszym koncernem, który wprowadził tzw. multi-kontrakt. Oznacza to, że klienci będą mogli przechowywać w pojeździe swoje aktualne, wielokrotne umowy ładowania od co najmniej pięciu różnych dostawców. Sama funkcja Plug&Charge dostarcza użytkownikom możliwość jeszcze prostszego ładowania akumulatora wysokonapięciowego, które, jak zapowiada producent, jest łatwiejsze niż tankowanie pojazdu o napędzie konwencjonalnym. Wystarczy, że klient podłączy samochód do portu ładowania, a przez kabel oprócz energii elektrycznej popłyną również wymagane dane. W związku z tym nie ma potrzeby aktywowania zasilania energią za pomocą aplikacji lub karty ładującej. Co więcej, możemy zauważyć tu jeszcze jedną korzyść. Automatyczny proces uwierzytelniania przez pojazd nie wymaga połączenia online w miejscu ładowania, co jest szczególnie korzystne w garażach podziemnych.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne