Trzeba myśleć szybko, tak jak nowy Ducati, który powstał we współpracy z Lamborghini. Limitowana edycja nie poczeka

Krok po kroku

Szybkość, charakter, ponadczasowy styl. Te cechy kojarzą się z pewnością ze sportowymi samochodami, które osiągają przyspieszenie od 0 do 100km/h w zawrotnym tempie. Ale czy aby na pewno? W tym momencie mogą wypowiedzieć się wszyscy fani motocykli, którzy będą starali się przekonywać, że powyższe stwierdzenie nie odnosi się tylko i wyłącznie do danej grupy aut. Na rynku znajdziemy przecież mnóstwo jednośladów, które świetnie komponują się ze wspomnianą charakterystyką. Na szczęście nie musimy spierać się o to, kto ma rację. Wszystko za sprawą owocnej współpracy Ducati z Lamborghini. I chociaż efektem prac jest piękny ścigacz, to znajdzie się w nim wiele zagadnień pochodzących od włoskiego producenta supersamochodów. 

Owocna współpraca to podstawa 

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini to nowe spojrzenie na prędkość. Ten nietuzinkowy motocykl inspirowany Lamborghini Huracán STO został właśnie zaprezentowany podczas MotoGP w San Marino. Jest to wynik kolejnego, drugiego projektu, który pokazuje świetną współpracę pomiędzy tymi dwoma markami. Wcześniejszy model, Ducati Diavel 1260 Lamborghini, został zaprezentowany po raz pierwszy w 2020 roku i spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Teraz możemy z kolei obserwować kolejne dzieło, które podbije serca wszystkich miłośników mocnych wrażeń. Ducati Streetfighter V4 Lamborghini to limitowana edycja, która zostanie wyprodukowana w ilości 630 sztuk. Jest to uosobienie stylu, szybkości i ekskluzywności, pochodzącej wprost od Ducati i Lamborghini. Motor posiada specjalnie kute felgi wzbogacone o tytanową nakrętkę mocującą oraz przedni błotnik inspirowany Huracanem. Ponadto, na jego lakierze widnieje logo STO oraz cyfra 63 nawiązująca do roku powstania Lamborghini. Co ciekawe, liczba ta pomnożona przez 10 daje 630, czyli wspomniany już wcześniej nakład produkcyjny tego egzemplarza. 

Nie sposób również pominąć kolorystyki Ducati Streetfighter V4 Lamborghini, która nawiązuje do Huracána STO. Znajdziemy tu podstawowy zielony Verde Citrea znany ze wspomnianego Lamborghini oraz kontrastowe, pomarańczowe elementy w kolorze Arancio Dac. Sercem Ducati jest silnik o pojemności 1103 cm3 o mocy 208 KM wyposażony w suche sprzęgło rodem z modeli Ducati biorących udział w MotoGP. To jednak nie wszystko. Poza wspomnianymi 630 sztukami Ducati zaoferuje jeszcze bardziej ekskluzywną, dedykowaną serię przeznaczoną dla klientów Lamborghini. Nakład 63 sztuk ma stanowić o niesamowitym prestiżu. I na koniec wisienka na torcie. Ducati postanowiło uhonorować właścicieli Streetfighter V4 Lamborghini oferując im m.in. limitowaną edycję kasku i kurtek odzwierciedlających specyfikację modelu Ducati.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne