W Austrii dbają o środowisko. Już teraz możesz odebrać przesyłkę dostarczoną za pomocą ekologicznego samochodu

Krok po kroku

Kiedy tak na prawdę świat stanie się elektryczny? No, może przynajmniej rynek motoryzacyjny. Wszystko zmierza w kierunku całkowitego wyeliminowania silników spalinowych. I chociaż uważa się, że trend jest obecnie najlepszą możliwą alternatywą, to prawdopodobnie za kilkanaście lat spotkamy się z jeszcze innymi, bardziej wysublimowanymi technologiami. Póki co pozostańmy jednak przy redukcji emisji spalin. Bardzo poważnie wziął ją sobie do serca Mercedes-Benz. Niemal każdego dnia dowiadujemy się o nowych rozwiązaniach, jakie zamierza stosować producent. Kolejne, zeroemisyjne modele oraz wykorzystywanie recyklingu to tylko niektóre z przykładów. Dodatkowo, warto wspomnieć o programie pilotażowym, którym chwali się niemiecki koncern. 

Bądź elektryczny

Mercedes stara się odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, jak powinny wyglądać rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju w miejskim ruchu dostawczym. Zagadnienie z pewnością ma wiele odpowiedzi, jednak dziś głównym gościem programu będzie SUSTAINEER – technologia od Mercedes-Benz Vans, która została zaprezentowana po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku. 

Wspomniana nazwa łączy w sobie wachlarz innowacyjnych rozwiązań mających na celu poprawę jakości życia w miastach, ochronę zasobów oraz zwiększenie zdrowia i bezpieczeństwa kierowców. Przede wszystkim mowa o redukcji emisji drobnych pyłów. Odpowiedzią na to zagadnienie jest elektryczny Mercedes, który w sierpniu rozpoczął współpracę z austriacką pocztą. Polega ona m.in na testowaniu technologii filtrów opracowanej we współpracy z MANN+HUMMEL. A co z tego wyszło? Tego dowiemy się pod koniec roku, kiedy zostaną opublikowane pierwsze wyniki. 

Póki co ciekawa jest sama strategia nie tylko Mercedesa, ale przede wszystkim austriackiej poczty, która wpisuje się w koncepcję jednego z tamtejszych miast – Grazu. Promowane hasło pod nazwą “Green Graz” zostanie wykorzystane podczas dostarczania wszelkiego rodzaju paczek przy wyłącznym wykorzystaniu pojazdów elektrycznych. Projekt pilotażowy ma na celu pokazanie, jak można dalej optymalizować te procesy. Do 2030 roku Österreichische Post planuje realizować całkowicie elektryczne przesyłki w całym kraju. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne