Wiesz, jak jeździ się po torze wyścigowym? Oni nie mają z tym problemów. Mercedes ogłasza sukces

Krok po kroku

Motoryzacja to nie tylko samochody jeżdżące po ulicach i pobliskie warsztaty, które starają się usunąć wszelkie powstałe niedogodności, które pojawiły się w trakcie eksploatacji naszego auta. To też szeroka dziedzina, która ma swoje mocne umiejscowienie w sporcie. Podkreślił to ubiegły weekend, który stanowił świetną okazję do pochwalenia się przez największych producentów swoimi osiągnięciami. Nie tymi codziennymi, ale pochodzącymi wprost z torów wyścigowych. Nie powiemy tu o autach elektrycznych, ale skupimy się na szybkiej, bezkompromisowej jeździe.

Mercedes to nie tylko przestronne wnętrze 

Ubiegła sobota i niedziela obfitowała w wiele wydarzeń sportowych. Byliśmy świadkami m.in. piątego weekendu zawodów z cyklu DTM, które odbyły się na torze w Nürburgring. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem. Głównym prowodyrem zamieszania była pogoda, która postawiła twarde, nie dające możliwości negocjacji warunki. Za sprawą gęstej mgły odwołano pierwsze kwalifikacje, a sam wyścig rozpoczął się z dużym opóźnieniem. Kierowcy czekali na start aż do 17:15. Patrząc, że planowana godzina rozpoczęcia była ustalona na 13:30, to musieliśmy zmagać się z niemal czterogodzinną niepewnością. Wynikiem odwołanych kwalifikacji było również rozstawienie pozycji startowych na podstawie dotychczasowej klasyfikacji. W rezultacie, najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z teamu Mercedesa był Lucas Auer, który ukończył wyścig na piątym miejscu. 

Zdecydowanie lepsza dla Mercedesa okazała się niedziela. Mowa nie tylko o zwycięstwie, ale też miejscu na najniższym stopniu na podium i licznej obecności zawodników w pierwszej dziesiątce. Przede wszystkim należy wspomnieć o Luca Stolzu, niemieckim zawodniku jeżdżącym dla Mercedes-AMG Team HRT, który był głównym bohaterem popołudnia. Wszystko za sprawą tego, że po raz pierwszy w swojej karierze stanął na najwyższym stopniu podium. Poza tym, nie można pominąć Austriaka Lucasa Auera, który zajął trzecie miejsce. Niedzielny ranking pokazuje, że Mercedes jest szybki nie tylko spod świateł. Koncern znakomicie radzi sobie w różnego rodzaju sportach motorowych, w których jego kierowcy regularnie zajmują czołowe pozycje.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne