Co ile wymienia się filtr powietrza

Krok po kroku

Każdy samochód wyposażony jest w wiele układów oraz elementów niezbędnych do zachowania prawidłowego działania. Ważnym, choć niedocenianym aspektem jest konieczność cyklicznej wymiany filtra powietrza. Jest on niezbędny do zapewnienia właściwego komfortu jazdy, który ma zapobiegać uszkodzeniom silnika. Dlatego też obowiązkowo każdy kierowca powinien sprawdzać, kiedy konieczna będzie zmiana. Co ile wymienia się filtr powietrza? 

Filtr powietrza- dlaczego warto go wymieniać?

Filtr powietrza ma duże znaczenie dla zachowania sprawności pojazdu. Jego cykliczna wymiana zgodna z zaleceniami producenta ma ogromne znaczenie ze względu na zachowanie prawidłowej wydajności silnika. Dzięki temu uzyskamy wiele korzyści, takich jak między innymi:

  • brak zanieczyszczeń w silniku,
  • prawidłowy przepływ powietrza do silnika,
  • ochrona przed spadkiem mocy,
  • zmniejszone spalanie.

Co ile wymienia się filtr powietrza?

Co ile wymienia się filtr powietrza? Wszystko to zależy od danego przypadku. Każdy pojazd posiada bowiem indywidualne instrukcji, zgodnie z którymi powinny być wykonywane cykliczne wymiany. Najczęściej producenci wskazują, iż wymiana powinna być wykonana po około 15-35 tys. km. W przypadku nowych samochodów o niezbyt dużych przebiegach można wymieniać go nieco rzadziej.

Warto indywidualnie ocenić tę konieczność. Z inną sytuacją mamy bowiem do czynienia w sytuacji, w której pojazd używany jest w trudnych warunkach. Wtedy wymaga szybszej wymiany ze względu na większe zanieczyszczenie i zużywanie filtra.

Czy filtr powietrza ma duże znaczenie?

Choć filtr powietrza jest często pomijany, ma ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy pojazdu. Stąd też oczywistą kwestią jest jego cykliczna wymiana, podobnie jak w przypadku innych elementów wymiennych. Niewielu zdaje sobie sprawę z faktu, iż za bardzo zapchany filtr może powodować znaczne problemy z pracą pojazdu, będąc również powodem jego unieruchomienia.

Stąd też warto przestrzegać konieczności wymiany. Co ile wymienia się filtr powietrza? Jest to bardzo indywidualna kwestia, którą rozpatruje się w indywidualnie, w zależności od danego przypadku.

Filtr powietrza – zadbaj o regularną wymianę

Filtr powietrza w każdym samochodzie osobowym pełni ważną rolę. Warto więc pamiętać o konieczności jego cyklicznej wymiany, tak aby nie wpłynąć negatywnie na pracę silnika. To ważny aspekt, z którego niewielu kierowców zdaje sobie sprawę. Należy więc odpowiedzialnie podejść do tej kwestii, tak aby móc cieszyć się wydajną pracą samochodu, niezależnie od warunków obecnych na drodze.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne