Ile kosztuje instalacja gazowa do samochodu?

Ile kosztuje instalacja gazowa do samochodu

Krok po kroku

Rosnące i niestabilne ceny paliw nie są korzystnymi czynnikami dla właścicieli samochodów. Z pomocą przychodzą instalacje gazowe. Zamontowanie butli w samochodzie znacznie obniża koszt codziennych podróży. Ile kosztuje instalacja gazowa do samochodu? 

Koszt instalacji gazowej a model samochodu 

Zasada jest prosta, im nowszy samochód tym koszt instalacji będzie nieco wyższy. Świeższe model pojazdów charakteryzują się większą ilością elektroniki, a to przyczynia się do wzrostu kosztów w przypadku montażu butli gazowe.Nie mniej bez względu na to, ile wydamy na instalacje gazową, zawsze będzie to korzystniejsze niż napędzanie samochodu wyłącznie na benzynę.

Generacje instalacji gazowych 

Rodzaj zamontowanej instalacji gazowej to również element, który odpowiada za cenę całej przeróbki. Wyróżnia się kilka generacji, z czego co do zasady im mniejszy numer, tym starsza generacja. Generacja I charakteryzuje się najniższą ceną, ale warunkiem koniecznym do jej wykorzystania, jest montaż w samochodzie starego typu, który nie posiada ani sondy lambda, ani katalizatora.  Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest generacja V. W tej metodzie zastosowano takie rozwiązania, które nadają się do samochodów nowych oraz w średnim wieku. Ze wszystkich generacji, V jest oczywiście najdroższa. 

Ile zapłacę za instalację gazu w samochodzie?

Ostatecznie cena uzależniona jest również od miejsca, w którym modyfikacja będzie wykonywana. Uśrednione ceny w różnych województwach różnią się od siebie, czasem nawet o kilkaset złotych. Podane ceny to średnie przedziały, dlatego pełnią one funkcję jedynie poglądową. W rzeczywistości montaż gazu to kwestia indywidualna, wyceniana na podstawie wielu czynników. Średnia cena montażu gazu w samochodzie wyposażonym w silnik z pośrednim wtryskiem benzynowym zaczyna się od 2 500 złotych. Z kolei w takim aucie z silnikiem z bezpośrednim wtryskiem, koszt zamontowania butli gazowej zaczyna się od 4,5 tys. Instalacja gazowa w silniku 6-cylindrowy może być równa nawet 9 000 złotych. Jak widać widełki są bardzo szerokie i zależą od wielu czynników. 

Gdzie wykonać instalację gazu w samochodzie?

Instalacja gazu to modyfikacja samochodu na długie lata. Im solidniej wykonana, tym dłużej nam posłuży. Nie warto przebierać w środkach i oszczędzać na mechaniku. Najlepiej udać się do sprawdzonego specjalisty, który zna się na rzeczy. Wówczas mamy pewność, że nie wyrzucamy pieniędzy w błoto, nawet jeśli za usługi eksperta należy zapłacić nieco większą kwotę. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne