Ile kosztuje wymiana uszczelki w drzwiach samochodu?

Ile kosztuje wymiana uszczelki w drzwiach samochodu

Krok po kroku

Koszt wymiany uszczelki w drzwiach samochodu

Jeśli zauważymy, że uszczelka w drzwiach wymaga wymiany, trzeba najpierw kupić nową, odpowiednią uszczelkę, a następnie zlecić wymianę dotychczasowej. Zatem ile kosztuje wymiana uszczelki w drzwiach samochodu? Nowa uszczelka może kosztować niestety nawet kilkaset złotych. Do tego wychodzi koszt wymiany, od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset. Jeśli wymieniamy kilka uszczelek, możemy być nieprzyjemnie zaskoczeni końcowym kosztem wymiany. Dobrze jest sprawdzić czy samodzielnie jesteśmy w stanie je wymienić lub czy nie wymagają tylko regeneracji. 

Co wskazuje na to, że uszczelkę trzeba wymienić?

Przede wszystkim, gdy uszczelka staje się nieszczelna, robi się nieco głośniej we wnętrzu auta. Po drugie, można odczuć krople deszczu lub powiew powietrza w środku auta, od strony drzwi. I wreszcie, można też zauważyć większe parowanie szyb. W niektórych przypadkach w aucie może rozwinąć się grzyb, na skutek zbyt dużej wilgotności. Użytkowanie samochodu nie jest już wtedy tak wygodne jak na początku, a zatem trzeba szybko wymienić lub naprawić uszczelkę, aby znowu cieszyć się wysokim komfortem jazdy.

Jak wygląda wymiana uszczelki w samochodzie?

Wymiana uszczelki czy czyszczenie?

W niektórych sytuacjach może okazać się, że wymiana nie jest niezbędna, a jedynie oczyszczenie takiej uszczelki. Na przykład z elementu, który się do niej przyczepił i przez to jest nieszczelna. Czasami za pomocą smaru można przetestować to czy kanaliki nie są zatkane. Uszczelki mogą też wymagać wymiany ze względu na zużycie z upływem lat i utratę elastyczności. Nie należy zapominać o sprawdzaniu stanu uszczelek i konserwowaniu ich, bo to najlepszy sposób zapobiegania ich uszkodzeniu. Sprawdzamy czy uszczelki są czyste oraz czy rynienki odprowadzające wodę są drożne. Konserwacja polega głównie na używaniu środków natłuszczających gumę, dzięki którym zachowuje ona elastyczność i nie pęka tak szybko. Odpowiednie dbanie o uszczelki może spowolnić proces utraty elastyczności gumy i sprawić, że nie musimy się  martwić ile kosztuje wymiana uszczelki w drzwiach samochodu. 

Samodzielna wymiana uszczelki

Oczywiście, takie czynności można wykonać we własnym zakresie. Praktycznie do każdego modelu auta, można znaleźć instrukcję serwisową jak wymienić uszczelkę w samochodzie. Są one do odszukania również na forach motoryzacyjnych. Czym może się różnić wymiana uszczelki w samochodzie? W zależności od modelu, sposobem maskowania takiej uszczelki. Wcześniej trzeba kupić uszczelkę dedykowaną do naszego modelu auta i zdemontować starą. Przy usuwaniu starej uszczelki, najlepiej wykazać się cierpliwością i dokładnością, po to aby nie porysować lakieru i usunąć resztki gumy. Warto spróbować samodzielnie wymienić uszczelkę zamiast zastanawiać się ile kosztuje wymiana uszczelki w drzwiach samochodu. Przy okazji satysfakcja z samodzielnej wymiany jest o wiele większa niż zlecanie tych prac serwisowi.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne