Za wysoki poziom oleju w silniku benzynowym

Krok po kroku

Zazwyczaj podczas eksploatacji samochodu mamy do czynienia ze zbyt niskim poziomem oleju silnikowego. Jest to niebezpieczna sytuacja, która może doprowadzić do poważnych problemów z silnikiem. Wtedy niezbędne jest szybkie uzupełnienie płynu. Co jednak należy zrobić w sytuacji, w której zauważymy za wysoki poziom oleju w silniku benzynowym? Czym może grozić oraz jak usunąć nadmiar? 

Poziom oleju silnikowego- czy ma duże znacznie?

Olej w silniku benzynowym jest jednym z kluczowych płynów eksploatacyjnych. Jego wymiana oraz uzupełnianie jest obowiązkową pozycją podczas użytkowania pojazdu. Bez odpowiedniej substancji smarującej silnik nie będzie mógł pracować w odpowiedni sposób.

Do najważniejszych zadań związanych z jego obecnością, możemy zaliczyć:

  • smarowanie jednostek napędowych, 
  • schładzanie wnętrza silnika,
  • oczyszczanie silnika z nagromadzonych zanieczyszczeń.

Olej silnikowy- jak sprawdzić jego poziom?

Obecność oleju silnikowego w danej jednostce sprawdzamy poprzez użycie bagnetu, czyli miarki, którą zanurzamy w misce olejowej. W niej znajdują się dwa poziomy- jest to minimum i maksimum. W momencie, w którym jego poziom zbliża się do końca, należy bezzwłocznie uzupełnić poziom, aby zachować prawidłową pracę pojazdu.

Jednak co zrobić w sytuacji, w której zauważymy za wysoki poziom oleju w silniku benzynowym? Należy również doprowadzić jego stan do odpowiedniego poziomu. Ma to ogromne znaczenie ze względu na zachowanie odpowiedniej szczelności silnika.

Czym może skutkować za wysoki poziom oleju w silniku benzynowym?

Za wysoki poziom oleju w silniku benzynowym może powodować jego rozszczelnienie oraz wycieki. Podczas pracy silnika płyn ten pracuje pod naprawdę wysokim ciśnieniem, które zależne jest od wybranych obrotów silnika. Stąd też zdecydowanie nie warto doprowadzać do zbyt wysokiego poziomu oleju silnikowego, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na sprawność pojazdu.

Co zrobić, gdy zauważymy za wysoki poziom oleju w silniku benzynowym?

W sytuacji, w której po uzupełnieniu płynów zauważymy za wysoki poziom oleju w silniku benzynowym, konieczne jest niezwłoczne doprowadzenie go do odpowiedniego poziomu, oscylującego pomiędzy wskaźnikami minimum i maksimum. Aby uregulować ten poziom, warto wykorzystać, chociażby plastikową strzykawkę z wężykiem, dzięki której w wygodny sposób odciągniemy nagromadzony nadmiar oleju z misy. W ten sposób szybko i sprawnie pozbędziemy się zbyt dużej ilości tego płynu eksploatacyjnego, bez negatywnego wpływu na stan danego pojazdu. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne