Czy ten lew zaryczy jeszcze głośniej? Peugeot przedstawia nowe modele, które wpisują się w obecne trendy

Krok po kroku

Francuskie marki samochodów od zawsze kojarzyły się z ponadczasowym wyglądem i mnóstwem innowacyjnej elektroniki. Jedni kochają takie rozwiązania, inni nienawidzą. Niemniej jednak kraj ze stolicą w Paryżu stanowi jeden z największych rynków motoryzacyjnych. Pośród różnorodnych marek całkiem nieźle radzi sobie Peugeot. Koncern, który jest najstarszym producentem samochodów miał jednak burzliwą historię. Swoją przygodę zaczynał na początku XIX wieku, produkując od 1810 roku… młynki do kawy. Samochody przyszły nieco później, jednak i tutaj można przytoczyć wiele ciekawych anegdot. Kilkadziesiąt lat później, w 1886 roku, Peugeot wyprodukował swój pierwszy samochód, który był napędzany parą i miał trzy koła. Obecnie takie rozwiązanie raczej by nie przeszło. Dziś obserwujemy całkowicie inne, odmienione, piękne modele spod logo lwa, które właśnie trafiły na rynek. 

Jest na czym zawiesić oko

Oferta francuskiego producenta powiększyła się właśnie o dwa kolejne modele. Mowa o Peugeocie 308 w wersji sedan i kombi SW, które są dostępne jako hybryda plug-in. Co więcej, nie zapomniano o miłośnikach całkowicie elektrycznych rozwiązań. Wersje bez tradycyjnego silnika spalinowego mają być dostępne już w 2023 roku. Realizując ten plan Peugeot będzie pierwszym europejskim producentem oferującym w 100% elektryczne kombi. Jak zapowiada producent, w pełni elektryczne Peugeoty będą wyposażone w akumulatory rozwijające moc 115 kW, co odpowiada 156 koniom mechanicznym. Dodatkowo, w zależności od wyposażenia, samochody te będą w stanie pokonać nawet do 400 km na jednym ładowaniu. Wydaje się, że jest to świetna odpowiedź na wymagania konsumentów względem samochodów z segmentu C. Unikalny wygląd oraz przyjemność z jazdy połączona ze “spalaniem” na poziomie 12,7 kWh ma zapewnić optymalne osiągi. 

Skupmy się teraz nieco na wyglądzie zewnętrznym debiutantów. Ich design nawiązuje do tradycyjnych wartości Peugeota. W skrócie mówiąc samochód nie wstydzi się piękna. Dłuższa przednia maska doskonale podkreśla sylwetkę, a nowe logo na przednim grillu jeszcze bardziej wprawia w zachwyt. Poza tym, wszyscy zainteresowani dostrzegą ponadczasowe reflektory Matrix LED oraz 18-calowe aluminiowe felgi, które zostały opracowane z myślą o elektrycznych modelach. Przenosząc się do wnętrza również nie doznamy uczucia zawodu. Nowy Peugeot 308 oferuje najnowszą generację i-Cockpit, podgrzewaną kierownicę, trójwymiarowy cyfrowy wyświetlacz Head-up oraz 10-calowy ekran dotykowy. Mocny nacisk położono również na łączność obejmującą najnowsze technologie i-Connect Advanced, która sprawia, że wrażenia z jazdy są jeszcze bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne