Jak wybrać części do samochodów ciężarowych?

Krok po kroku

Samochody ciężarowe są jednym z najważniejszych środków transportu. Są przystosowane do ciągłej jazdy w trudnych warunkach, ale prędzej czy później będą wymagały napraw i wymiany części eksploatacyjnych. Na co zwrócić uwagę przy ich zamawianiu?

Czy dana część będzie pasować?

Wyszukanie odpowiedniej części zamiennej potrafi sprawić niemałe problemy. Właściciel auta ciężarowego nie zawsze ma pewność, czy dany element będzie pasować do posiadanego pojazdu, a montaż niewłaściwej części może mieć poważne konsekwencje. Dopasowanie części najprościej sprawdzić przez VIN – to unikalny numer pojazdu, w którym zakodowane są informacje o danym modelu ciężarówki. Można też wyszukiwać części po numerze katalogowym.

Dobra marka części zamiennej

Oryginalna część od producenta wydaje się zbyt droga? Żaden problem, w samochodach ciężarowych wolno montować także zamienniki. Oczywiście nie każdy się nada – bardzo tanie, niecertyfikowane części od nieznanych producentów to ryzyko, że po wymianie ciężarówka stanie się podatna na awarie, będzie mniej bezpieczna podczas jazdy i pozostałe elementy eksploatacyjne szybciej ulegną zniszczeniu.

Części zamienne oferowane przez Suder pochodzą od renomowanych producentów. Są to produkty certyfikowane, z rekomendacjami, całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Wykazują także wysoką trwałość, dzięki czemu auto rzadziej wymaga remontów i nie sprawia kierowcy poważnych problemów w trakcie jazdy.

Gdzie kupować części zamienne do pojazdów ciężarowych?

Ciężarówki poddawane są intensywnej eksploatacji, często muszą się poruszać po kiepskich drogach i w niekorzystnych warunkach pogodowych. Jakość stosowanych części zamiennych bezpośrednio przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy, nie warto więc ryzykować – lepiej wydać nieco wyższą kwotę na certyfikowane części od sprawdzonego dostawcy niż kupować podzespoły nieznanego pochodzenia, bez żadnej gwarancji.

Suder współpracuje z wieloma producentami części zamiennych i dostarcza wyłącznie wyroby spełniające wymagane normy jakości, a za dostawę części na terenie całego kraju odpowiadają nowoczesne centra logistyczno-dystrybucyjne. Jeśli klient ma kłopot ze znalezieniem odpowiedniej części, może liczyć na profesjonalne wsparcie.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.