Sprzedaż opon – oferujemy opony nowe i używane

Krok po kroku

Od jakości opon zależy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, dlatego powinno się regularnie sprawdzać ich stan i zmieniać ogumienie, jeśli to stare nie spełnia już swoich funkcji. Nowe opony najlepiej kupować w renomowanych serwisach, które dają gwarancję jakości na swoje produkty.

Gdzie warto kupować opony?

W serwisie Autoopony.com można zamówić potrzebne opony przez internet. Towar jest dostarczany na terenie całej Polski, w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Na czas transportu opony zostają odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu do klienta trafia ogumienie w idealnym stanie, bez uszkodzeń oraz innych wad. Można także nabyć opony bezpośrednio w warsztacie, który znajduje się na warszawskiej Białołęce – warsztat zajmuje się także montażem oraz serwisowaniem opon.

Czy warto kupować używane opony?

Nawet jeśli uszkodzona została tylko jedna opona, dla zachowania jednakowego obwodu tocznego zaleca się wymianę wszystkich czterech opon jednocześnie albo przynajmniej wymianę obu opon znajdujących się na tej samej osi. To oznacza wysoki koszt naprawy, dlatego wielu kierowców decyduje się na zakup opon używanych. Cena takiego kompletu jest sporo niższa, czy jednak opony z drugiej ręki są tak samo bezpieczne i funkcjonalne jak te nowe?

To oczywiście zależy od ich stanu i jakości. W serwisie Autoopony.com sprzedawane są opony prawie nowe, z bieżnikiem o wysokości 7-7,5 mm – dla porównania, opony nowe mają bieżnik o głębokości 8 mm. W jeszcze niższej cenie można nabyć opony używane, z bieżnikiem mającym 4-6 mm – polskie przepisy dopuszczają jazdę na oponach z bieżnikiem 1,6 mm, niemniej specjaliści od bezpieczeństwa drogowego zalecają, by były to minimum 3 mm. Serwis dokładnie sprawdza nie tylko wysokość bieżnika, ale też kondycję opony – ogumienie przeznaczone na sprzedaż nie może mieć żadnych pęknięć i wad, musi też wykazywać odpowiednią szczelność. Na sprzedawane prawie nowe i używane opony serwis udziela rękojmi.

Dodatkową usługą jest sezonowe przechowywanie opon i kół po wymianie ogumienia na letnie bądź zimowe – trzymanie opon w niewłaściwych warunkach skutkuje ich przedwczesnym zniszczeniem, dlatego trzeba je schować w miejscu o odpowiedniej temperaturze i wilgotności, bez dostępu do promieni słonecznych.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.