100-lecie Lincolna zwieńczone nowym dziełem – Model L100

100-lecie Lincolna zwieńczone nowym dziełem - Model L100

Krok po kroku

Lincoln to mało popularna w Polsce marka samochodów, która w głównej mierze może kojarzyć się naszym rodakom z imieniem jednego z byłych prezydentów USA. Pomijając to, koncern za naszym oceanem radzi sobie nie najgorzej. Właśnie świętuje setną rocznicę przejęcia przez Ford Motor Company. Okrągła data, choć przez niektórych kwestionowana, nie mogła przejść bez echa. Tak też się stało za sprawą prezentacji samochodu koncepcyjnego o nazwie Lincoln L100.

Lincoln L100 to głos przyszłości 

Patrząc na zaprezentowane dzieło wiele osób może zastanawiać się, co tak na prawdę chcieli osiągnąć projektanci. Zbudować samochód przyszłości, a może spełnić nadmierną fantazję rodem z filmów science fiction? Niezależnie od tego, co siedziało w ich głowach, należy przyznać, że projekt jest na swój sposób oryginalny. 

Lincoln L100 to pojazd, który już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie luksusowego i nieco innego od tego, co możemy zaobserwować stojąc w korku po pracy. Jego sylwetka jest podobna do Mercedesa Vision EQXX, jednak to, co odróżnia go od konkurenta to m.in. otwierające się w drugą stronę drzwi oraz podnoszony szklany dach. Jeszcze ciekawiej robi się wewnątrz tego futurystycznego pojazdu. Producent zapewnia, że kabina L100 jest całkowicie… wegańska. Wszystko za sprawą użytego zamszu pochodzącego z recyklingu. To jednak nie wszystko. Samochód nie posiada kierownicy, a przednie fotele, dzięki cyfrowej podłodze, można obrócić tak, aby zagrać z pasażerami w pokera, albo zwyczajnie porozmawiać twarzą w twarz.

Uwadze nie mogą umknąć również rozwiązania technologiczne związane z osiągami. Przewiduje się, że L100 będzie wyposażony w cztery silniki elektryczne zamontowane na piaście każdego koła. Nie bez znaczenia jest też wykorzystanie nowej generacji akumulatorów półprzewodnikowych, które zapewnią m.in zmieniającą się w czasie gęstość energii. Niemniej jednak, jest to tylko pojazd koncepcyjny. W związku z tym wydaje się, że to bardziej głos przyszłości, aniżeli teraźniejszości. Warte uwagi jest jednak to, że wiele z opisanych technologii może zostać wykorzystanych już wkrótce w innych modelach samochodów tego koncernu.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne