W jaki sposób odnowić uszczelki w samochodzie?

Krok po kroku

Uszczelki w samochodzie, mimo że są bagatelizowane przez wielu kierowców, stanowią ważny element wyposażenia każdego auta. Zaniedbane a co gorsza niekonserwowane uszczelki mogą doprowadzić do ich całkowitego uszkodzenia. Czy istnieją sprawdzone metody na odnowienie uszczelek w samochodzie? Oczywiście, że tak, wystarczy, że zastosujemy się do kilku ważnych wskazówek, dzięki którym nasze uszczelki będą nowe jak nigdy!

Uszczelki w samochodzie- kiedy są najbardziej narażone na uszkodzenia?

Zdecydowanie to okres zimowy przyczynia się do powstawania uszkodzeń na uszczelkach. Dzieje się tak, ponieważ guma zawarta w uszczelkach zużywa się z czasem doprowadzając do uszkodzenia. Sparciała guma zwykle przywiera do karoserii, powodując tym samym nieestetyczne mankamenty. Przy minusowych temperaturach, próbujemy otworzyć drzwi przy użyciu siły, co może skutkować naderwaniem uszczelek. Aby uniknąć takich sytuacji należy przeprowadzać regularnie konserwację uszczelek, która nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. 

Jakie preparaty sprawdzą się podczas odnawiania uszczelek?

Numerem jeden, jeżeli chodzi o skuteczny produkt konserwujący uszczelki jest specjalny silikon samochodowy. Taki preparat wyróżnia się długą żywotnością, a przy tym jest niedrogi. Na rynku znajdziemy wiele preparatów silikonowych, które dobrze zakonserwują nasze uszczelki. Szukajmy produktów o nazwie:

  • K2 SIL, który zabezpiecza uszczelki zarówno przed niskimi jak i wysokimi temperaturami. Zastosowanie tego silikonu w sprayu jest bardzo łatwe, wystarczy rozpylić produkt na odpowiedniej powierzchni, po czym zetrzeć nadmiar silikonu bawełnianą ściereczką. 
  • RR Customs- Rubber Silicone, dający “nowe życie” starym uszczelkom. Produkt zawiera substancje przyciemniające, które idealnie odświeżą uszczelki w starszych modelach aut. Dodatkowo dzięki zastosowaniu tego silikonu samochodowego, uszczelki staną się o wiele bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, szczególnie w okresie zimowym. 
  • Sonax, który nie tylko impregnuje i zabezpiecza uszczelki przed niskimi temperaturami, ale dodatkowo przedłuża ich żywotność. Odnawiając uszczelki w samochodzie tym preparatem, możemy być pewni, że Sonax zabezpieczy wszystkie gumowe elementy także przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W jaki sposób należy nakładać silikon do uszczelek samochodowych?

Aplikacja wyżej wymienionych produktów jest bardzo łatwa. Wystarczy, że przed odnawianiem uszczelek dobrze wyczyścimy wszystkie gumowe elementy, pozostawiając je suche i czyste. Jeżeli zdecydowaliśmy się na użycie silikonu w sprayu, należy przed zastosowaniem wstrząsnąć pojemnikiem i zaaplikować niewielką część produktu na wybrane fragmenty. Po rozprowadzeniu cienkiej warstwy preparatu, należy odczekać krótką chwilę, aż do całkowitego wyschnięcia. Pozostały nadmiar silikonu można delikatnie wetrzeć za pomocą ściereczki bawełnianej lub z mikrofibry. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne