Audi RS Q e-tron dosłownie sypnęło rywalom piaskiem w oczy. Czy druga generacja również odniesie sukces?

Auri RS Q E-tron

Krok po kroku

Dzikie, górzyste czy leśne tereny to raj dla wszystkich kierowców lubiących poczuć adrenalinę. Wyzwania przejazdu po trudnych, nieutwardzonych drogach potrafią wyzwolić odpowiednią dawkę emocji i zwiększyć poziom endorfin. Szczęście wynikające z takich przejazdów jest niesamowite. Wiadomo jednak, że do takich wyzwań potrzebny jest odpowiedni samochód. Sytuacja nabiera jeszcze większego znaczenia w momencie, gdy mówimy o profesjonalnych rajdach. Kierowcy wyścigowi potrzebują czegoś więcej niż tylko dobrej zabawy. Naprzeciw wychodzi im Audi, które jeszcze bardziej ulepsza jeden z dotychczasowych modeli pokonujących najcięższe zakamarki świata. 

Audi RS Q e-tron E2 jeszcze lepsze 

W dniach 6-10 marca bieżącego roku byliśmy świadkami pustynnego rajdu, który miał miejsce w Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To wielkie wydarzenie zakończyło się niesamowitym sukcesem Audi. Jeden z modeli producenta, a konkretniej Audi RS Q e-tron, wygrało swój pierwszy rajd. Od tamtego wydarzenia minęło już kilka miesięcy, jednak nikt nie zapomniał o zwycięstwie. Niemiecki koncern nabrał wiatru w żagle i w ślad za swoim sukcesem postanowił właśnie zapowiedzieć kolejne modyfikacje wspomnianego samochodu. 

Obecnie poznaliśmy prototyp, czyli Audi RS Q e-tron E2, który ma być gotowy na przyszłoroczny Rajd Maroka oraz znany wszystkim Rajd Dakar. Koncern zapowiada, że nowe Audi będzie znacznie ulepszone w stosunku do starszego brata. Przede wszystkim mowa o całkowicie nowym nadwoziu, które ma charakteryzować się jeszcze lepszą aerodynamiką. Co ciekawe, wspomniana konstrukcja ma przyczynić się jednocześnie m.in. do obniżenia masy całkowitej oraz modyfikacji środka ciężkości. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w samochodzie mają jeszcze bardziej przyczynić się do wzrostu wydajności elektrycznego układu napędowego. Nie zapomniano też o kierowcy oraz jego pilocie. Wspomniane osoby mają korzystać z jeszcze łatwiejszej obsługi nie tylko wewnątrz samochodu, ale również w sytuacji, kiedy pojawi się konieczność zmiany kół.

Druga faza rozwoju 

Niesamowity sukces, jaki udało odnieść się modelowi Q e-tron jest powodem do dumy wszystkich osób zarządzających marką. Zadowolenia nie kryje Rolf Michl, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH, który jest odpowiedzialny m.in. za sporty motorowe. Słowa pochwały z jego ust płyną nie tylko w stronę kierowców, ale też całego zespołu, który przyczynił się do zwycięstwa. Ponadto, wszyscy zainteresowani bardzo szybko ustalili dalsze kierunki współpracy, czego efektem ma być właśnie druga generacja wspomnianego modelu. Obecnie rozpoczęła się już druga faza rozwojowa, a całość ma być gotowa na wspomniane wcześniej przyszłoroczne wydarzenia. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne