Robot przygotowuje pizzę? Może niedługo zje ją za Ciebie. BMW uczestniczy w wielkich targach dotyczących naszej przyszłości

Robot przygotowuje pizzę? Może niedługo zje ją za Ciebie. BMW uczestniczy w wielkich targach dotyczących naszej przyszłości

Krok po kroku

Zacznijmy trochę nietypowo. Ziemia to nasza planeta, którą zamieszkuje blisko 8 miliardów osób. Jedni, szczególnie Ci bardziej zainteresowani tematem twierdzą, że wciąż wzrastająca liczba ludności może prowadzić w konsekwencji do przeludnienia. Inni, którzy na co dzień nie zawracają sobie tym głowy skupiają się po prostu na sprawach życia codziennego patrząc, jak postępująca technologia wypiera czynnik ludzki. Niemniej jednak Ci, którzy wzięli sobie to do serca, szukają alternatyw dla zadomowienia się gdzie indziej. Efektem tego są między innymi dyskusje dotyczące kolonizacji Marsa. Osoby poszukujące w tym momencie tematu dotyczącego motoryzacji mogą zadawać sobie pytanie, czy ma to coś wspólnego z nowym, elektrycznym prototypem Skody? A jeżeli nie, to może istnieje jakaś silna korelacja pomiędzy miejscem zamieszkania, a tym, jak mocne silniki kupujemy? Być może tak, jednak dzisiaj zawitamy na planetę B, czyli Ars Electronica Festival, który sygnuje się takim hasłem. Nie będziemy przywiązywać szczególnej uwagi do całego wydarzenia, a tylko i wyłącznie obecnego tam projektu Supersense x BMW Experience Lab. 

Ludzie, czy maszyny? Gdzie jest granica?

W dniach od 7 do 11 września bieżącego roku będziemy świadkami festiwalu sztuki, technologii i społeczeństwa, który odbędzie się w północno-wschodniej Austrii w ponad 200 tys. mieście Linz. To właśnie tam rozpocznie się wspomniana Ars Electronica Festival 2022. Już dziś możemy spotkać się z zaproszeniem od BMW, które zaznaczy swoją obecność projektem Supersense x BMW Experience Lab. Koncern w związku z imprezą mówi sam o sobie, że jest agentem społeczeństwa zajmującym się procesami transformacji naszych czasów. 

Niemniej jednak z punktu widzenia motoryzacji najciekawszym zagadnieniem jest współpraca BMW z laboratorium badawczym Supersense, które zajmuje się m.in. badaniem percepcji zmysłowej. Efektem działań tych dwóch przedsiębiorstw jest przebudowane BMW i3 Urban Suite. Samochód ma oddawać wyobrażenia o naszej idealnej, wymarzonej przestrzeni mobilnej. Jak zauważa Florian Kaps, dyrektor i jednocześnie założyciel Supersense, wspomniany prototyp to coś więcej niż pojazd. To przestrzeń współpracy pomiędzy analogowymi i cyfrowymi rozwiązaniami. 

Powyższe działania mają m.in. dać odpowiedź na to, w jakim stopniu świat cyfrowy może zastąpić analogowe rozwiązania. BMW jest dumne z tego, że może być częścią Ars Electronica Festival – wspólnej inicjatywy na którą zostało zaproszonych 200 młodych obywateli z ponad 70 krajów. Osoby te mają pochylić się nad opracowaniem wspólnych strategii dotyczących transformacji i zmian planetarnych. Projekt Supersense x BMW Experience Lab, m.in. za sprawą warsztatów, które będą miały miejsce 8 i 9 września, staje się częścią programu nauczania Uniwersytetu Festiwalowego.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne