Kanada naładuje nie tylko smartfony. Volkswagen ma przyczynić się do elektryfikacji Ameryki Północnej

Krok po kroku

Elektryfikacja motoryzacji to proces, który ma na celu ograniczyć emisję spalin, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia zanieczyszczeń na naszej planecie. Takie działania spotykają się ze skrajnymi emocjami ze strony miłośników motoryzacji, ale też nierzadko koncernów. Jak to zwykle bywa, jedni popierają w pełni wyparcie silników spalinowych, inni sądzą, że przyczyna leży całkowicie gdzie indziej. Niemniej jednak czas płynie, a plany są wdrażane w życie na naszych oczach. Wydaje się, że jako kierowcy jesteśmy poza nimi i jedyne, co pozostaje nam zrobić, to zaakceptować obecną sytuację. Wprowadzanie nowych pojazdów elektrycznych ma też swoje odniesienie na szczeblach państwowych. Przykładem jest nawiązana ostatnio współpraca pomiędzy grupą Volkswagen, a kanadyjskim rządem.

Promowanie e-mobliności w Kanadzie

Uświadamianie społeczeństwa o słuszności podjętych decyzji jest często zwieńczone podpisaniem różnorodnych dokumentów prawnych. Nie inaczej jest w odniesieniu do promowania pojazdów elektrycznych. Herbert Diess, dyrektor generalny Volkswagena oraz kanadyjski minister innowacji, nauki i przemysłu, François-Philippe Champagne, podpisali właśnie w Toronto porozumienie, w myśl którego obydwie strony zobowiązują się do zbadania możliwości związanych z globalnym i regionalnym łańcuchem dostaw akumulatorów niemieckiej marki. Wysoki priorytet wydarzenia podkreśla dodatkowo obecność premierów obu państw. 

Jak zauważa CEO Volkswagena, firma dynamicznie rozwija swoją gałąź związaną z elektromobilnością, która ma przyczynić się do zahamowania gwałtownych zmian klimatycznych. W związku z tym koncern skupia się nie tylko na jak największej sprzedaży pojazdów elektrycznych, ale realizuje też strategię związaną z akumulatorami i stacjami ładowania. Efektem tego jest m.in. zacieśnianie współpracy pomiędzy Volkswagenem, Power CO i kanadyjskim sektorem wydobywczym. Dodatkowo, planowane jest otworzenie dodatkowego biura w kraju klonowego liścia, który ma być głównym łącznikiem w dostawie rzadkich surowców takich jak kobalt, nikiel oraz lit. 

Obie strony widzą wiele możliwości współpracy. Co więcej, działania zbiegają się ze strategią wzrostu dla Ameryki Północnej. Do końca 2030 roku Volkswagen planuje posiadać najbogatsze portfolio pojazdów elektrycznych obejmujące ponad 25 modeli. 

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne