Szukasz bezpieczeństwa, niezawodności i świetnych właściwości jezdnych? Wybierz Subaru

Subaru liderem w ASCI

Krok po kroku

Bezpieczeństwo na drogach to jeden z kluczowych elementów, na który powinni zwracać uwagę wszyscy kierowcy. Niezależnie od sytuacji nigdy tak na prawdę nie wiemy, co czeka nas za rogiem. Dawno temu zauważyli to też producenci. Pojęcie bezpieczeństwa jest dla nich jednym z priorytetów podczas konstrukcji poszczególnych modeli. Objawia się to nie tylko w obecności poduszek, czy kurtyn powietrznych. Dzisiejsza technologia daje nam zdecydowanie więcej możliwości. Monitorowanie naszej jazdy przez komputer nie jest już niczym nadzwyczajnym, a systemy ostrzegawcze dodatkowo zmniejszają ryzyko wypadku. Niemniej jednak, całokształt korzystania z samochodu skupia się też na wielu innych czynnikach. Do głosu dochodzi m.in. niezawodność, jakość oferowanych usług, czy komfort jazdy. Regularnym badaniem tych zmiennych zajmuje się m.in. ASCI, która ostatnio opublikowała najnowszy raport. W wielu aspektach niekwestionowanym liderem jest Subaru. 

Subaru dowiezie Cię do celu. Komfortowo, bezpiecznie i niezawodnie.

Subaru to japońska marka samochodów, która w naszym kraju jest znana głównie z modeli takich jak Forester, czy Impreza. Mówiąc o koncernie, że rozpycha się rękami i nogami na naszym rynku to zdecydowanie nadużycie. Subaru po prostu jest, a Ci co chcą znaleźć salon w celu kupna egzemplarza z pewnością dotrą do celu. Sytuacja ma się nieco inaczej za naszym oceanem. Na podstawie ostatniego raportu przeprowadzonego przez ASCI wydaje się, że marka cieszy się niesamowitą popularnością i zaufaniem wśród obywateli. 

Wspomniane już rankingi i badania ASCI zostały opracowane w 1944 roku na uniwersytecie w Michigan. Są ogólnokrajowym, międzybranżowym miernikiem zadowolenia klientów. Rocznie udział bierze w nich ponad 400 firm z 47 różnych branż. Jest to największe badanie porównawcze w USA. W odniesieniu do motoryzacji opiera się na opiniach klientów na temat ich własnych pojazdów. Wyniki są podawane dla różnych kategorii w 100-punktowej skali. Już sama idea skłania nas do twierdzenia, że płynące wnioski są dość subiektywne. Pomimo to, skoro właściciele danej marki nie oceniają swojego pojazdu zbyt wysoko to oznacza to, że albo trafili w zły egzemplarz, albo po prostu jest z nim tak źle, że mają go serdecznie dość. 

No dobrze, ale przejdźmy teraz do sedna sprawy, czyli wyników. Analizując je z łatwością zauważymy, że Subaru jest cenione pod wieloma względami. Marka otrzymała pierwsze miejsce w kategoriach takich, jak: 

  • bezpieczeństwo,
  • jakość usług,
  • właściwości jezdne, 
  • rzetelność, 
  • jakość produktu, 
  • satysfakcja klienta. 

Co ciekawe, część ze wspomnianych wyróżnień Subaru otrzymało drugi rok z rzędu. Przede wszystkim mowa o bezpieczeństwie, rzetelności i jakości produktu. Zadowolenia z wyniku nie kryje też prezes i dyrektor generalny Subaru Thomas J. Doll, który wyraźnie podkreśla, że zadowolenie klientów jest jednym z najistotniejszych czynników. W związku z tym Subaru nie zamierza zwalniać na swojej ścieżce chwały.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne