Volkswagen rozszerza swoją współpracę z indyjskim M&M

Volkswagen rozszerza swoją współpracę z indyjskim M&M

Krok po kroku

Volkswagen to istniejąca od 1938 roku firma zajmująca się produkcją samochodów. Od tego czasu marka stale rozszerza swoją działalność o kolejne obszary, dbając jednocześnie o potrzeby klienta. Jej flagowe modele znane są na całym świecie i cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest w kwestii obecnego trendu związanego ze wzmożonym popytem na auta elektryczne, które cieszą się szczególnym zaufaniem w kontekście dbałości o środowisko i redukcji zanieczyszczeń. Widząc wspomniane potrzeby niemiecki koncern reaguje poprzez stosowanie wielu nowych rozwiązań. Jednym z nich jest rozszerzenie współpracy z firmą Mahindra & Mahindra Ltd.

Dostawa części i badanie potrzeb rynku 

Współpraca z M&M ma na celu rozszerzenie działalności na rynku indyjskim. Jest pochodną prezentacji nowej grupy elektrycznych SUV-ów, która miała miejsce 15 sierpnia 2022r. w brytyjskim Banbury. Wspomniane samochody zostaną wyposażone w całkiem nową platformę INGLO i mają być zaopatrzone w komponenty MEB pochodzące od Volkswagena. Mowa m.in. o elektrycznym układzie napędowym, czy systemie zasilania. Co prawda, ostateczne warunki zostaną ustalone dopiero pod koniec bieżącego roku, jednak już teraz, za sprawą ustaleń wynikających ze strategii biznesowej NEW AUTO, możemy spodziewać się sukcesu. Obie firmy mocno stawiają na współpracę, czego efektem ma być m.in. dalsza, szeroko pojęta analiza rynku pojazdów elektrycznych, w tym rozwiązań wpływających korzystnie na redukcję poziomu zanieczyszczenia nie tylko w Indiach, ale i na całym świecie. 

Obydwie strony widzą same superlatywy. Potwierdzenie tej tezy możemy znaleźć chociażby w wypowiedziach dyrektora wykonawczego Mahindra & Mahindra, który obecny stan rzeczy określa jako krok naprzód w kierunku współpracy z Volkswagenem pozwalający na dalsze rozszerzenie dotychczasowego potencjału.

Indie są jednym z pięciu największych rynków samochodowych na świecie. Z około trzema milionami nowych pojazdów rocznie państwo stanowi ważny punkt motoryzacji na mapie. Co ciekawe, obok Chin, to jedyne państwo, które w pierwszej połowie 2022 roku zanotowało wzrost nowych rejestracji, a różnorodne analizy nie przewidują zahamowania tego trendu.

Motorejestr.pl

Znajdź sklep motoryzacyjny w pobliżu

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gorące newsy

Porady motoryzacyjne